ENI Entreprise ApS
CVR 41 15 49 34 · Vejen · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ENI Entreprise ApS har CVR-nummer 41154934. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Vinkelvej 12, 6600 Vejen. Stiftet: 10. februar 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 98. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 7.419.323 kr., årets resultat 1.221.132 kr., egenkapital 7.193.464 kr., aktiver i alt 16.453.678 kr. Soliditetsgraden på 43,7 % er højere end hos 67 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.221.132 kr. er højere end hos 85 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 66 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ENI Entreprise ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Vinkelvej 12, 6600 Vejen
- Kommune
- VEJEN
- Antal ansatte
- 98
- Stiftet
- 10 Feb 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udførelse af projektarbejde og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-05-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41154934 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vinkelvej 12, 6600 Vejen
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,0%
▼ 40,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,78
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
43,7%
▲ 3,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-64,7%
▼ 64,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 7.419.323 | 21.548.425 | 14.675.965 | 8.170.724 | 34.938.092 |
| Resultat før skat | 1.599.991 | 4.430.821 | 1.336.527 | 1.329.034 | 11.741 |
| Årets resultat | 1.221.132 | 3.455.985 | 961.609 | 986.148 | 9.774 |
| Egenkapital | 7.193.464 | 5.972.332 | 2.516.346 | 1.554.737 | 568.589 |
| Aktiver i alt | 16.453.678 | 14.850.119 | 4.659.886 | 24.288.935 | 15.477.843 |
| Omsætningsaktiver | 16.453.678 | 14.850.119 | 4.659.886 | 24.288.935 | 15.417.526 |
| Kortfristet gæld | 9.260.214 | 8.877.787 | 2.143.540 | 21.288.980 | 14.015.802 |
| Gæld i alt | 9.260.214 | 8.877.787 | 2.143.540 | 22.734.198 | 14.907.534 |
| Soliditetsgrad | 43.7% | 40.2% | 54% | 6.4% | 3.7% |
| Ansatte (gns.) | 13 | 31 | 28 | 17 | 72 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Energi Innovation Holding A/S Siden 10 Feb 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Poul Søndermark Svendsen Siden 23 Jul 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1ENI Entreprise ApS
P-nr. 1026028880
Vinkelvej 12, 6600 Vejen
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
👥 86 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: POSS HOLDING ApS (CVR 30080831)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver projektarbejde, udførelse, byggeprojekter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.