ENIBO ApS
CVR 36 04 47 64 · Horsens · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
ENIBO ApS har CVR-nummer 36044764. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Krudthusvej 7, 8700 Horsens. Stiftet: 10. juli 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 10. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.101.624 kr., årets resultat -250.747 kr., egenkapital -808.186 kr., aktiver i alt 1.373.212 kr. Soliditetsgraden på -58,9 % er lavere end hos 93 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -250.747 kr. er lavere end hos 92 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 27 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ENIBO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Krudthusvej 7, 8700 Horsens
- Kommune
- HORSENS
- Antal ansatte
-
10
2014 2018
- Stiftet
- 10 Jul 2014
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- drift af tømrervirksomhed og dermed beslægtet aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-08-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36044764 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Krudthusvej 7, 8700 Horsens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,49
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-58,9%
▼ 23,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-29,6%
▼ 29,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.101.624 | 1.656.779 | 2.641.107 | 901.483 | 2.583.760 |
| Resultat før skat | -312.324 | -233.394 | 414.888 | -1.206.605 | 334.285 |
| Årets resultat | -250.747 | -193.422 | 309.593 | -947.494 | 239.008 |
| Egenkapital | -808.186 | -557.439 | -364.018 | -673.611 | 273.884 |
| Aktiver i alt | 1.373.212 | 1.588.951 | 1.493.459 | 1.980.384 | 1.967.634 |
| Omsætningsaktiver | 1.069.465 | 1.201.202 | 1.039.827 | 1.756.255 | 1.916.771 |
| Kortfristet gæld | 2.181.398 | 2.146.390 | 1.857.477 | 2.653.995 | 1.693.750 |
| Gæld i alt | 1.373.212 | 2.146.390 | 1.857.477 | 2.653.995 | 1.693.750 |
| Soliditetsgrad | -58.9% | -35.1% | -24.4% | -34% | 13.9% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 5 | 6 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HOE INVEST ApS Siden 9 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Wilholdt Hoé Siden 9 Aug 2018Direktør
Produktionsenheder
1ENIBO ApS
P-nr. 1019553643
Krudthusvej 7, 8700 Horsens
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 10 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HOE INVEST ApS (CVR 34687137)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tømrervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.