ENOK TOTALENTREPRISE ApS
CVR 25 21 32 54 · Næstved · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ENOK TOTALENTREPRISE ApS har CVR-nummer 25213254. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Murervænget 6, 4700 Næstved. Stiftet: 15. januar 2000. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.980.634 kr., årets resultat -1.242.830 kr., egenkapital 1.172.899 kr., aktiver i alt 7.032.989 kr. Soliditetsgraden på 16,7 % er lavere end hos 64 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.242.830 kr. er lavere end hos 95 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 41 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ENOK TOTALENTREPRISE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Murervænget 6, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
-
8
2000 2018
- Stiftet
- 15 Jan 2000
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- handel industri
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2000-01-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25213254 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 529900D7YB3NAOVWX288
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Murervænget 6, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-106,0%
▼ 106,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,13
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
16,7%
▼ 24,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-6.200,7%
▼ 6.200,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.980.634 | 5.042.131 | 5.418.553 | 6.283.423 | 15.335.575 |
| Resultat før skat | -1.584.430 | 26.474 | 173.831 | 453.093 | 11.955.858 |
| Årets resultat | -1.242.830 | 20.372 | 132.792 | 347.859 | 9.317.794 |
| Egenkapital | 1.172.899 | 2.415.729 | 2.395.357 | 2.262.565 | 11.214.706 |
| Aktiver i alt | 7.032.989 | 5.849.895 | 17.893.909 | 17.914.383 | 20.346.167 |
| Omsætningsaktiver | 6.600.402 | 5.469.626 | 17.293.959 | 17.426.833 | 19.678.983 |
| Kortfristet gæld | 5.860.090 | 3.434.166 | 15.498.552 | 15.651.818 | 9.131.461 |
| Gæld i alt | 5.860.090 | 3.434.166 | 15.498.552 | 15.651.818 | 9.131.461 |
| Soliditetsgrad | 16.7% | 41.3% | 13.4% | 12.6% | 55.1% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 7 | 8 | 7 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
ROLANDSEN HOLDING ApS Siden 7 Mar 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Rolandsen Siden 18 Mar 2010Direktør
Produktionsenheder
1ENOK TOTALENTREPRISE ApS
P-nr. 1007427510
Murervænget 6, 4700 Næstved
Opførelse af bygninger (410000)
👥 9 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ROLANDSEN HOLDING ApS (CVR 33510888)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse, industri, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.