ENRO ApS
CVR 35 66 34 44 · Karlslunde · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ENRO ApS har CVR-nummer 35663444. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Egedalsvej 4, 2690 Karlslunde. Stiftet: 13. februar 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 5.496.465 kr., årets resultat 1.571.343 kr., egenkapital 1.621.344 kr., aktiver i alt 4.278.158 kr. Soliditetsgraden på 37,9 % er højere end hos 50 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.571.343 kr. er højere end hos 95 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 26 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ENRO ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Egedalsvej 4, 2690 Karlslunde
- Kommune
- GREVE
- Antal ansatte
-
8
2014 2018
- Stiftet
- 13 Feb 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- handel og håndværksvirksomhed samt service relateret hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-02-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35663444 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Egedalsvej 4, 2690 Karlslunde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
96,9%
▼ 48,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,57
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
37,9%
▲ 19,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
46,0%
▲ 46,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.496.465 | 4.367.223 | 2.906.198 | 2.526.071 | 2.342.382 |
| Resultat før skat | 2.021.977 | 1.383.587 | 315.705 | 190.214 | 546.070 |
| Årets resultat | 1.571.343 | 1.076.522 | 241.781 | 143.204 | 468.238 |
| Egenkapital | 1.621.344 | 740.437 | 975.604 | 733.823 | 590.619 |
| Aktiver i alt | 4.278.158 | 4.050.368 | 2.458.622 | 1.961.356 | 1.973.532 |
| Omsætningsaktiver | 4.160.907 | 4.008.117 | 2.403.871 | 1.874.920 | 1.930.411 |
| Kortfristet gæld | 2.656.814 | 3.309.931 | 1.483.018 | 1.227.533 | 1.382.913 |
| Gæld i alt | 2.656.814 | 3.309.931 | 1.483.018 | 1.227.533 | 1.382.913 |
| Soliditetsgrad | 37.9% | 18.3% | 39.7% | 37.4% | 29.9% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 6 | 6 | 5 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
M. ENGELL HOLDING ApS Siden 25 Sep 202450% Ejer
-
SR Rope ApS Siden 25 Sep 202450% Ejer
Ledelse
2-
Mads Engell Siden 13 Feb 2014Direktør
-
Stephan Rouvillain Blem Siden 7 May 2025Direktør
Produktionsenheder
1ENRO ApS
P-nr. 1019135388
Egedalsvej 4, 2690 Karlslunde
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 8 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 893.236 DKK | 196.504 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ENRO ApS (CVR 35663444)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksvirksomhed, relateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.