ENSIS ApS
CVR 34 58 59 62 · Hedensted · Bogføring og revision; skatterådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ENSIS ApS har CVR-nummer 34585962. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Bogføring og revision; skatterådgivning (branchekode 692000). Adresse: Rørkærvej 114, 8722 Hedensted. Stiftet: 1. juni 2012. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 446.716 kr., årets resultat -19.657 kr., egenkapital 68.346 kr., aktiver i alt 189.242 kr. Soliditetsgraden på 36,1 % er lavere end hos 69 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -19.657 kr. er lavere end hos 86 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 26 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ENSIS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
- Adresse
- Rørkærvej 114, 8722 Hedensted
- Kommune
- HEDENSTED
- Antal ansatte
-
1
2012 2018
- tina@ensis.dk
- Stiftet
- 1 Jun 2012
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- udbyde bogføringsydelser for mindre og mellemstore virksomheder samt andet dermed beslægtede formål
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 direktører i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-02-08
- Binavne
- Techwise Consult Aps
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34585962 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500F5D1BO8149EF49
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rørkærvej 114, 8722 Hedensted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-28,8%
▼ 36,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,57
▼ 3,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
36,1%
▼ 43,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-245,8%
▼ 245,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
3113 virksomheder i «Bogføring og revision; skatterådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 446.716 | 605.394 | 627.352 | 490.087 | — |
| Resultat før skat | -24.228 | 17.999 | 75.164 | 3.978 | — |
| Årets resultat | -19.657 | 13.484 | 56.418 | 1.499 | — |
| Egenkapital | 68.346 | 188.002 | 274.518 | 268.100 | 386.601 |
| Aktiver i alt | 189.242 | 237.706 | 363.458 | 301.697 | 415.543 |
| Omsætningsaktiver | 189.242 | 237.706 | 363.458 | 301.697 | 415.543 |
| Kortfristet gæld | 120.896 | 49.704 | 70.194 | 31.118 | 28.942 |
| Gæld i alt | 120.896 | 49.704 | 88.940 | 33.597 | 28.942 |
| Soliditetsgrad | 36.1% | 79.1% | 75.5% | 88.9% | 93% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Per Langfeldt Siden 1 Jun 201250% Ejer
-
Tina Langfeldt Siden 1 Jun 201250% Ejer
-
LANGFELDT HOLDING ApS Siden 1 Jun 2012100% Ejer
Ledelse
2-
Per Langfeldt Siden 1 Jun 2012Direktør
-
Tina Langfeldt Siden 1 Jun 2012Direktør
Produktionsenheder
1ENSIS ApS
P-nr. 1017704997
Rørkærvej 114, 8722 Hedensted
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LANGFELDT HOLDING ApS (CVR 34585938)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bogføringsydelser, mellemstore, mindre.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.