Enter Huse ApS
CVR 38 75 27 58 · Odense SØ · Gennemførelse af byggeprojekter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Enter Huse ApS har CVR-nummer 38752758. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Gennemførelse af byggeprojekter (branchekode 681200). Adresse: Vægtens Kvarter 3, 5220 Odense SØ. Stiftet: 28. juni 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 119.186 kr., årets resultat -1.777 kr., egenkapital -8.196 kr., aktiver i alt 104.231 kr. Soliditetsgraden på -7,9 % er lavere end hos 83 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.777 kr. er højere end hos 50 % af de 1.911 virksomheder i branchen «Gennemførelse af byggeprojekter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 397 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Enter Huse ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Adresse
- Vægtens Kvarter 3, 5220 Odense SØ
- Kommune
- ODENSE
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 25114400
- mrcorfixen@gmil.com
- Stiftet
- 28 Jun 2017
- Selskabskapital
- 55.000 DKK
- Formål
- Bygge Typehuse Renovation af huse
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af Direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-06-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38752758 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vægtens Kvarter 3, 5220 Odense SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,84
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-7,9%
▲ 4,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
97,1%
▲ 97,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1911 virksomheder i «Gennemførelse af byggeprojekter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 119.186 | 23.967 | — | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -1.777 | — | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | -1.777 | -61.419 | 0 | 0 | 0 |
| Egenkapital | -8.196 | -6.419 | 55.000 | 55.000 | 55.000 |
| Aktiver i alt | 104.231 | 50.070 | 55.000 | 55.000 | 55.000 |
| Omsætningsaktiver | 94.900 | 50.070 | 0 | 0 | 0 |
| Kortfristet gæld | 112.427 | 56.489 | 0 | 0 | 0 |
| Gæld i alt | 112.427 | 56.489 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | -7.9% | -12.8% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Selumi Holding ApS Siden 28 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Kenneth Corfixen Sørensen Siden 28 Jun 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1Enter Huse ApS
P-nr. 1022589861
Vægtens Kvarter 3, 5220 Odense SØ
Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Selumi Holding ApS (CVR 37356980)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver typehuse, renovation, huse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.