ENTREFLEX A/S
CVR 31 59 23 05 · Hedehusene · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ENTREFLEX A/S har CVR-nummer 31592305. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (branchekode 439900). Adresse: Stærkendevej 173, 2640 Hedehusene. Stiftet: 23. juni 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 14. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 8.263.628 kr., årets resultat 1.474.527 kr., egenkapital 5.223.208 kr., aktiver i alt 9.584.476 kr. Soliditetsgraden på 54,5 % er højere end hos 65 % af de 1.580 virksomheder i branchen «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.474.527 kr. er højere end hos 89 % af de 1.580 virksomheder i branchen «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 5 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ENTREFLEX A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
- Adresse
- Stærkendevej 173, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
-
14
2008 2018
- Telefon
- 46421224
- kontor@entreflex.dk
- Stiftet
- 23 Jun 2008
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- bygge- anlægsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2013-02-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31592305 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stærkendevej 173, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: entreflex.dk Hjemmeside https://www.entreflex.dk/
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (19. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
28,2%
▼ 11,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
54,5%
▼ 5,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-34,6%
▼ 34,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1580 virksomheder i «Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 8.263.628 | 7.837.998 | 6.700.304 | 5.658.690 | 6.167.560 |
| Resultat før skat | 1.933.440 | 2.953.665 | 1.672.929 | 697.345 | 1.554.209 |
| Årets resultat | 1.474.527 | 2.255.129 | 1.286.052 | 548.455 | 1.179.807 |
| Egenkapital | 5.223.208 | 5.748.681 | 4.493.552 | 3.207.501 | 5.159.046 |
| Aktiver i alt | 9.584.476 | 9.533.494 | 9.350.434 | 7.802.466 | 8.995.655 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 9.584.476 | 9.533.494 | 9.350.434 | 7.802.466 | 8.995.655 |
| Soliditetsgrad | 54.5% | 60.3% | 48.1% | 41.1% | 57.4% |
| Ansatte (gns.) | 10 | 7 | 8 | 8 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hyldahn Holding ApS Siden 9 Jun 2021100% Ejer
Ledelse
4-
Per Hyldahn Siden 23 Jun 2008Bestyrelsesmedlem
-
Per Hyldahn Siden 23 Jun 2008Direktør
-
Martin Stentoft Jacobsen Siden 1 Oct 2024Bestyrelsesmedlem
-
Henrik Hyldahn Siden 23 Jun 2008Formand
Produktionsenheder
2ENTREFLEX A/S
P-nr. 1014558302
Stærkendevej 173, 2640 Hedehusene
Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
👥 11 ansatte
Entreflex detailsalg
P-nr. 1021534249
Elmelygårdsvej 18, 4000 Roskilde
Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)
👥 1 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)Entreflex A/S
Stærkendevej 173, 2640 Hedehusene
Godkendelsespligtig (bilag 1)
Garageanlæg og pladser til kørende materiel i et antal af 3 eller derover i forbindelse med entreprenør- eller vognmandsvirksomhed, herunder endestationer (for mere end een linie), terminaler og remiser for busser. Redningsstationer.
Tilsyn: Høje-Taastrup Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | 911.481 DKK | 200.508 DKK | Datterselskab |
| 2020 | 357.301 DKK | 78.606 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hyldahn Holding ApS (CVR 42466530)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anlægsvirksomhed, bygge, byggeaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.