EnViAc P/S
CVR 40 07 51 78 · Lynge · Investering for egen regning · Kommanditaktieselskab/Partnerselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
EnViAc P/S har CVR-nummer 40075178. Virksomhedsform: Kommanditaktieselskab/Partnerselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Nymøllevej 6, 3540 Lynge. Stiftet: 16. november 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -53.380 kr., årets resultat -1.656.834 kr., egenkapital -15.320.017 kr., aktiver i alt 182.064 kr. Soliditetsgraden på -8.414,6 % er lavere end hos 99 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.656.834 kr. er lavere end hos 95 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EnViAc P/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Nymøllevej 6, 3540 Lynge
- Kommune
- ALLERØD
- Stiftet
- 16 Nov 2018
- Selskabskapital
- 2.000.000 DKK
- Formål
- investering og finansiering af opstartsvirksomheder indenfor MedTech og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af et bestyrelsesmedlem eller af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-04-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40075178 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nymøllevej 6, 3540 Lynge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-8.414,6%
▲ 6.453,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
32,9%
▲ 32,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8755 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -53.380 | -62.782 | -36.726 | -70.500 | -26.000 |
| Resultat før skat | -1.656.834 | -2.469.069 | -12.521.196 | -12.393.431 | -1.206.461 |
| Årets resultat | -1.656.834 | -2.469.069 | -12.521.196 | -12.393.431 | -1.206.461 |
| Egenkapital | -15.320.017 | -28.833.583 | -26.364.514 | -12.341.760 | 51.671 |
| Aktiver i alt | 182.064 | 193.935 | 290.740 | 10.978.861 | 22.311.731 |
| Omsætningsaktiver | 182.064 | 193.935 | 290.740 | 10.978.861 | 21.481.647 |
| Kortfristet gæld | 15.502.081 | 29.027.518 | 26.504.262 | 23.320.621 | 22.260.060 |
| Gæld i alt | 15.502.081 | 29.027.518 | 26.504.262 | 23.320.621 | 22.260.060 |
| Soliditetsgrad | -8414.6% | -14867.7% | -9068.1% | -112.4% | 0.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
T&W HOLDING A/S Siden 19 Dec 201850% Ejer
-
EnViAc Komplementar ApS Siden 16 Nov 2018Ejer
-
PWA Holding 2019 ApS Siden 31 Jan 202050% Ejer
Ledelse
6-
Lars Nørgaard Siden 24 Apr 2025Direktør
-
Anders Steen Westermann Siden 16 Nov 2018Formand
-
Søren Baisner Alnøe Siden 24 Apr 2025Bestyrelsesmedlem
-
Julian Tøpholm Siden 24 Apr 2025Bestyrelsesmedlem
-
Peter Willems-Alnøe Siden 24 Apr 2025Direktør
-
Peter Willems-Alnøe Siden 16 Nov 2018Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1EnViAc P/S
P-nr. 1024194031
Nymøllevej 6, 3540 Lynge
Investering for egen regning (649910)
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver medtech, opstartsvirksomheder, regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.