ergoSafe Invest ApS
CVR 25 23 88 77 · Vejle · Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ergoSafe Invest ApS har CVR-nummer 25238877. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (branchekode 466400). Adresse: Sønder Bygade 20, 7100 Vejle. Stiftet: 1. marts 2000. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -6.375 kr., årets resultat 466.360 kr., egenkapital 1.139.368 kr., aktiver i alt 1.796.596 kr. Soliditetsgraden på 63,4 % er højere end hos 67 % af de 1.832 virksomheder i branchen «Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 466.360 kr. er højere end hos 62 % af de 1.832 virksomheder i branchen «Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ergoSafe Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400)
- Adresse
- Sønder Bygade 20, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 1 Mar 2000
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab samt forestå investerings- og finansieringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-01-31
- Binavne
- C. Hulegaard Holding ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25238877 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sønder Bygade 20, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
40,9%
▼ 18,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,47
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
63,4%
▲ 22,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
17,1%
▲ 17,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1832 virksomheder i «Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.375 | -8.255 | -14.229 | -4.004 | 97.967 |
| Resultat før skat | 466.360 | 398.369 | -203.285 | 129.736 | 4.253 |
| Årets resultat | 466.360 | 398.369 | -203.285 | 129.736 | 4.253 |
| Egenkapital | 1.139.368 | 673.008 | 274.639 | 477.924 | 348.188 |
| Aktiver i alt | 1.796.596 | 1.631.092 | 1.675.930 | 728.255 | 983.125 |
| Omsætningsaktiver | 966.635 | 1.249.721 | 1.538.495 | — | — |
| Kortfristet gæld | 657.228 | 958.084 | 1.401.291 | — | 634.937 |
| Gæld i alt | 657.228 | 958.084 | 1.401.291 | 250.331 | 634.937 |
| Soliditetsgrad | 63.4% | 41.3% | 16.4% | 65.6% | 35.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Hulegaard Siden 25 Jun 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Hulegaard Siden 10 May 2001Teknisk direktør
Produktionsenheder
1ergoSafe Invest ApS
P-nr. 1005046478
Sønder Bygade 20, 7100 Vejle
Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -23.439 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -116.955 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -89.671 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -81.708 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ergoSafe Invest ApS (CVR 25238877)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forestå, finansieringsvirksomhed, virke.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.