ES Isolering ApS
CVR 39 78 13 36 · Taastrup · Installation af isolering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ES Isolering ApS har CVR-nummer 39781336. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af isolering (branchekode 432300). Adresse: Taastrup Hovedgade 40, 6. 61, 2630 Taastrup. Stiftet: 6. august 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 995.949 kr., årets resultat 194.862 kr., egenkapital 519.554 kr., aktiver i alt 668.358 kr. Soliditetsgraden på 77,7 % er højere end hos 87 % af de 362 virksomheder i branchen «Installation af isolering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 194.862 kr. er højere end hos 63 % af de 362 virksomheder i branchen «Installation af isolering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 38 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ES Isolering ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af isolering (432300)
- Adresse
- Taastrup Hovedgade 40, 6. 61, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 2
- edin22.sivac@gmail.com
- Stiftet
- 6 Aug 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- 1.2 Selskabets formål er at drive isoleringsvirksomhed samt anden isolerings relateret arbejde
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af Edin Sivac.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-08-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39781336 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Taastrup Hovedgade 40, 6. 61, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
37,5%
▲ 94,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,49
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
77,7%
▲ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
189,0%
▲ 189,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
362 virksomheder i «Installation af isolering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 995.949 | 721.062 | 1.036.903 | 716.967 | 1.149.326 |
| Resultat før skat | 200.726 | -220.327 | 178.133 | -62.624 | 358.350 |
| Årets resultat | 194.862 | -218.907 | 147.600 | -63.405 | 303.402 |
| Egenkapital | 519.554 | 385.692 | 663.499 | 515.899 | 579.304 |
| Aktiver i alt | 668.358 | 497.995 | 921.925 | 677.618 | 923.106 |
| Omsætningsaktiver | 668.358 | 396.448 | 895.525 | 456.951 | 687.239 |
| Kortfristet gæld | 148.804 | 107.915 | 252.618 | 149.308 | 332.172 |
| Gæld i alt | 148.804 | 107.915 | 252.618 | 149.308 | 332.172 |
| Soliditetsgrad | 77.7% | 77.4% | 72% | 76.1% | 62.8% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Edin Sivac Siden 10 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Edin Sivac Siden 10 Aug 2018Adm. dir.
Produktionsenheder
1ES Isolering ApS
P-nr. 1023861972
Taastrup Hovedgade 40, 6. 61, 2630 Taastrup
Installation af isolering (432300)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -191.081 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 168.873 DKK | 37.136 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -58.181 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 196.993 DKK | 43.318 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -74.444 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ES Isolering ApS (CVR 39781336)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver isolerings, isoleringsvirksomhed, isolering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.