ES Security aps
CVR 42 99 37 19 · Roskilde · Almindelig rengøring i bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ES Security aps har CVR-nummer 42993719. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Almindelig rengøring i bygninger (branchekode 812100). Adresse: Svendsvej 1, kl., 4000 Roskilde. Stiftet: 20. januar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 3.145.942 kr., bruttofortjeneste 1.648.564 kr., årets resultat -35.925 kr., egenkapital 375.262 kr., aktiver i alt 975.189 kr. Soliditetsgraden på 38,5 % er højere end hos 51 % af de 1.268 virksomheder i branchen «Almindelig rengøring i bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -35.925 kr. er lavere end hos 80 % af de 1.268 virksomheder i branchen «Almindelig rengøring i bygninger», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen steg 56 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ES Security aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Almindelig rengøring i bygninger (812100)
- Adresse
- Svendsvej 1, kl., 4000 Roskilde
- Kommune
- ROSKILDE
- Antal ansatte
- 7
- Telefon
- 40573351
- bj@cnsvagt.dk
- Stiftet
- 20 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Selskabet formål er at drive vagtvirksomhed og hermed forbundne aktiviter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-05-01
- Binavne
- ES Service ApS
- Sekundære brancher
- Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter (800100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42993719 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Svendsvej 1, kl., 4000 Roskilde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-1,1%
▼ 7,3 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
-9,6%
▼ 39,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,61
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,5%
▼ 5,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-128,9%
▼ 128,9 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
56,3%
▲ 56,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1268 virksomheder i «Almindelig rengøring i bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 3.145.942 | 2.012.712 | 1.561.859 | 0 |
| Bruttoresultat | 1.648.564 | 918.232 | 682.044 | -4.670 |
| Resultat før skat | -35.925 | 159.461 | 316.401 | -4.670 |
| Årets resultat | -35.925 | 124.393 | 246.793 | -4.670 |
| Egenkapital | 375.262 | 411.187 | 286.794 | 35.330 |
| Aktiver i alt | 975.189 | 927.384 | 932.644 | 35.330 |
| Omsætningsaktiver | 966.803 | 918.998 | 924.258 | 35.330 |
| Kortfristet gæld | 599.927 | 516.197 | 645.850 | — |
| Gæld i alt | 599.927 | 516.197 | 645.850 | 35.330 |
| Soliditetsgrad | 38.5% | 44.3% | 30.8% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 4 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Benny Juul Andersen Siden 1 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Benny Juul Andersen Siden 20 Jun 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1ES Security aps
P-nr. 1027922259
Svendsvej 1, kl., 4000 Roskilde
Almindelig rengøring i bygninger (812100)
👥 6 ansatte
Tildelte offentlige kontrakter
1-
Almenindkøb · 31 Aug 2026
Kilde: TED (Tenders Electronic Daily).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 159.461 DKK | 35.068 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 311.731 DKK | 68.574 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -4.670 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ES Security aps (CVR 42993719)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktiviter, vagtvirksomhed, efterforskning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.