Eurolux ApS
CVR 43 18 40 40 · Smørum · Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
Eurolux ApS har CVR-nummer 43184040. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning (branchekode 433300). Adresse: Smørum Bygade 29, 2765 Smørum. Stiftet: 28. marts 2022. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 20.583 kr., aktiver i alt 31.818 kr. Soliditetsgraden på 64,7 % er højere end hos 79 % af de 641 virksomheder i branchen «Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 71 % af de 641 virksomheder i branchen «Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Eurolux ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning (433300)
- Adresse
- Smørum Bygade 29, 2765 Smørum
- Kommune
- EGEDAL
- Stiftet
- 28 Mar 2022
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43184040 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Smørum Bygade 29, 2765 Smørum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 12,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,83
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
64,7%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,0%
▲ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
641 virksomheder i «Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | — |
| Bruttoresultat | 0 | -2.646 | -16.496 |
| Resultat før skat | 0 | -2.646 | -16.771 |
| Årets resultat | 0 | -2.646 | -16.771 |
| Egenkapital | 20.583 | 20.583 | 23.229 |
| Aktiver i alt | 31.818 | 31.818 | 34.458 |
| Omsætningsaktiver | 31.818 | 31.818 | 34.458 |
| Kortfristet gæld | 11.235 | 11.235 | 11.229 |
| Gæld i alt | 11.235 | 11.235 | 11.229 |
| Soliditetsgrad | 64.7% | 64.7% | 67.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Dijana Mitrovic Siden 27 May 2025100% Ejer
Produktionsenheder
1Eurolux ApS
P-nr. 1028156762
Smørum Bygade 29, 2765 Smørum
Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning (433300)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -16.771 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Eurolux ApS (CVR 43184040)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver gulvbelægninger, vægbeklædning, udførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms