Event Compagniet ApS
CVR 32 87 78 50 · København S · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Event Compagniet ApS har CVR-nummer 32877850. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Maltagade 11, 4. th, 2300 København S. Stiftet: 16. april 2010. Status: ophørt 21. juli 2026. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 34.213 kr., årets resultat -85.286 kr., egenkapital 174.313 kr., aktiver i alt 746.776 kr. Soliditetsgraden på 23,3 % er lavere end hos 79 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -85.286 kr. er lavere end hos 80 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 95 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Event Compagniet ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Maltagade 11, 4. th, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 16 Apr 2010
- Ophørt
- 21 Jul 2026
- Binavne
- DJ Expo ApS MonitorExpo ApS ProAVent ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32877850 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Maltagade 11, 4. th, 2300 København S
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-48,9%
▼ 145,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,86
▼ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
23,3%
▼ 31,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-133,9%
▼ 133,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8755 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 34.213 | 738.916 | -247.834 | 728.803 | -63.741 |
| Resultat før skat | -139.747 | 396.565 | -395.319 | 703.231 | -180.588 |
| Årets resultat | -85.286 | 251.612 | -308.937 | 566.180 | -182.799 |
| Egenkapital | 174.313 | 259.599 | 7.987 | 316.924 | -249.256 |
| Aktiver i alt | 746.776 | 471.889 | 840.316 | 736.476 | 631.390 |
| Omsætningsaktiver | 490.197 | 471.889 | 834.740 | 724.108 | 612.230 |
| Kortfristet gæld | 572.463 | 212.290 | 832.329 | 419.552 | 800.417 |
| Gæld i alt | 572.463 | 212.290 | 832.329 | 419.552 | 880.646 |
| Soliditetsgrad | 23.3% | 55% | 1% | 43% | -39.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BKM HOLDING ApS (CVR 28508964)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
7 Aug 2026NORMAL → OPLØSTEFTERERKLÆRING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms