Evercare IT ApS
CVR 42 36 93 06 · Herlev · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Evercare IT ApS har CVR-nummer 42369306. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Runddyssen 3A, 2730 Herlev. Stiftet: 5. maj 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -22.923 kr., årets resultat -94.773 kr., egenkapital -94.522 kr., aktiver i alt 1.478 kr. Soliditetsgraden på -6.395,3 % er lavere end hos 98 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -94.773 kr. er lavere end hos 78 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Evercare IT ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Runddyssen 3A, 2730 Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 21785010
- info@evercare.dk
- Stiftet
- 5 May 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- management og konsulentfirma med speciale i IT- projekter og anden i forbindelse hermed stående virksomhed herunder er selskabets formål at besidde aktier eller anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-03-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42369306 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500C109CD9D556C45
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Runddyssen 3A, 2730 Herlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▼ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-6.395,3%
▼ 6.395,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
52,3%
▲ 52,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -22.923 | -47.364 | 66.368 | 139.144 |
| Resultat før skat | -94.773 | -227.364 | 3.435 | -140.974 |
| Årets resultat | -94.773 | -198.847 | 5.064 | -110.120 |
| Egenkapital | -94.522 | 251 | 199.098 | 1.394.034 |
| Aktiver i alt | 1.478 | 72.666 | 290.115 | 1.504.598 |
| Omsætningsaktiver | 1.478 | 72.666 | 110.115 | 1.264.598 |
| Kortfristet gæld | 96.000 | 72.415 | 57.500 | 75.418 |
| Gæld i alt | 96.000 | 72.415 | 57.500 | 75.418 |
| Soliditetsgrad | -6395.3% | 0.3% | 68.6% | 92.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Evercare Holding ApS Siden 22 Mar 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Mark Mandalay Siden 2 Jan 2024Direktør
Produktionsenheder
1Evercare IT ApS
P-nr. 1027139686
Runddyssen 3A, 2730 Herlev
Computerprogrammering (621000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Evercare Holding ApS (CVR 42378895)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konsulentfirma, speciale, projekter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.