Evnia Holding ApS
CVR 37 86 37 77 · Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Evnia Holding ApS har CVR-nummer 37863777. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Inge Lehmanns Gade 10, 8000 Aarhus C. Stiftet: 6. juli 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.000 kr., årets resultat 771.212 kr., egenkapital 5.783.774 kr., aktiver i alt 5.835.080 kr. Soliditetsgraden på 99,1 % er højere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 771.212 kr. er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Evnia Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Inge Lehmanns Gade 10, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 6 Jul 2016
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre selskaber samt enhver anden aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-03-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37863777 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Inge Lehmanns Gade 10, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,3%
▲ 30,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
37,45
▲ 6,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,1%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
185,1%
▲ 185,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.000 | -8.753 | -13.623 | -6.257 | -5.000 |
| Resultat før skat | 778.604 | -904.452 | 116.155 | 1.793.274 | 1.319.126 |
| Årets resultat | 771.212 | -906.124 | 118.591 | 1.794.651 | 1.320.227 |
| Egenkapital | 5.783.774 | 5.249.325 | 6.277.449 | 6.158.858 | 4.478.307 |
| Aktiver i alt | 5.835.080 | 5.319.964 | 6.298.315 | 6.923.742 | 4.768.616 |
| Omsætningsaktiver | 1.921.584 | 2.156.086 | 2.131.467 | 2.400.897 | 1.984.246 |
| Kortfristet gæld | 51.306 | 70.639 | 20.866 | 764.884 | 290.309 |
| Gæld i alt | 51.306 | 70.639 | 20.866 | 764.884 | 290.309 |
| Soliditetsgrad | 99.1% | 98.7% | 99.7% | 89% | 93.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Efstathios Vassiliadis Siden 6 Jul 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Efstathios Vassiliadis Siden 6 Jul 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1Evnia Holding ApS
P-nr. 1021583738
Inge Lehmanns Gade 10, 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -960.177 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 448.840 DKK | 98.736 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 2.623.809 DKK | 577.236 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.631.569 DKK | 358.930 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 2.124.981 DKK | 467.478 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Evnia Holding ApS (CVR 37863777)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.