Eye4Improve ApS
CVR 38 82 88 51 · Skanderborg · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Eye4Improve ApS har CVR-nummer 38828851. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Adelgade 38, 8660 Skanderborg. Stiftet: 1. august 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 9. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 15.664.572 kr., årets resultat 5.646.679 kr., egenkapital 7.139.326 kr., aktiver i alt 24.212.433 kr. Soliditetsgraden på 29,5 % er lavere end hos 73 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.646.679 kr. er højere end hos 97 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 92 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Eye4Improve ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Adelgade 38, 8660 Skanderborg
- Kommune
- SKANDERBORG
- Antal ansatte
-
9
2017 2018
- Telefon
- 22669969
- michael@eye4improve.com
- Hjemmeside
- www.eye4improve.dk
- Stiftet
- 1 Aug 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- konsulentvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-08-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38828851 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500OC8Z3E6OW2NL33
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Adelgade 38, 8660 Skanderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.eye4improve.dk Hjemmeside https://eye4improve.com/
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (21. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
79,1%
▲ 10,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,56
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
29,5%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
97,4%
▲ 97,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 15.664.572 | 8.150.490 | 3.848.408 | 3.476.298 | 2.962.998 |
| Resultat før skat | 7.298.403 | 3.696.005 | 1.553.559 | 1.403.074 | 1.314.135 |
| Årets resultat | 5.646.679 | 2.859.943 | 1.185.565 | 1.076.924 | 1.020.215 |
| Egenkapital | 7.139.326 | 4.192.647 | 2.332.704 | 1.647.139 | 1.070.215 |
| Aktiver i alt | 24.212.433 | 14.301.103 | 8.056.115 | 4.702.512 | 4.352.553 |
| Omsætningsaktiver | 24.050.175 | 14.102.651 | 7.944.790 | 4.687.287 | 4.337.328 |
| Kortfristet gæld | 15.412.037 | 9.268.060 | 5.355.417 | 2.729.223 | 2.988.418 |
| Gæld i alt | 17.065.381 | 10.099.110 | 5.719.077 | 3.055.373 | 3.282.338 |
| Soliditetsgrad | 29.5% | 29.3% | 29% | 35% | 24.6% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 5 | 3 | 3 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
KLEMMENSEN INVEST ApS Siden 1 Jul 202610% Ejer
-
Michael Paulsen Holding ApS Siden 1 Jul 202690% Ejer
Ledelse
1-
Michael Paulsen Siden 1 Aug 2017Direktør
Produktionsenheder
1Eye4Improve ApS
P-nr. 1022716324
Adelgade 38, 8660 Skanderborg
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
👥 10 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Michael Paulsen Holding ApS (CVR 38825887)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konsulentvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.