EyeReply ApS
CVR 39 88 49 41 · København S · Markedsanalyse og offentlig meningsmåling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
EyeReply ApS har CVR-nummer 39884941. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Markedsanalyse og offentlig meningsmåling (branchekode 732000). Adresse: Amagerfælledvej 106, 2300 København S. Stiftet: 24. september 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 572.713 kr., årets resultat 25.375 kr., egenkapital 117.643 kr., aktiver i alt 464.302 kr. Soliditetsgraden på 25,3 % er lavere end hos 60 % af de 99 virksomheder i branchen «Markedsanalyse og offentlig meningsmåling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 25.375 kr. er højere end hos 52 % af de 99 virksomheder i branchen «Markedsanalyse og offentlig meningsmåling», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 27 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EyeReply ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Markedsanalyse og offentlig meningsmåling (732000)
- Adresse
- Amagerfælledvej 106, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 2
- Telefon
- 22357808
- eyereply@eyereply.com
- Hjemmeside
- www.eyereply.com
- Stiftet
- 24 Sep 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udføre markedsresearch og virksomhed relateret til dette
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-09-09
- Sekundære brancher
- Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39884941 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Amagerfælledvej 106, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.eyereply.com Hjemmeside https://www.eyereply.com
- https://www.facebook.com/Eyereply/?locale=da_DK Sociale medier
- https://www.instagram.com/eyereply/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (21. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
21,6%
▲ 345,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,28
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,3%
▲ 6,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
108,5%
▲ 108,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
99 virksomheder i «Markedsanalyse og offentlig meningsmåling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 572.713 | 787.873 | 1.541.452 | 1.203.694 | 1.318.279 |
| Resultat før skat | 35.919 | -379.842 | 327.595 | 49.230 | 41.414 |
| Årets resultat | 25.375 | -299.040 | 250.024 | 7.013 | 55.101 |
| Egenkapital | 117.643 | 92.268 | 391.308 | 141.284 | 134.271 |
| Aktiver i alt | 464.302 | 495.812 | 1.068.794 | 643.996 | 935.297 |
| Omsætningsaktiver | 442.031 | 474.182 | 1.039.131 | 596.567 | 866.642 |
| Kortfristet gæld | 346.659 | 403.544 | 677.486 | 502.712 | 801.026 |
| Gæld i alt | 346.659 | 403.544 | 677.486 | 502.712 | 801.026 |
| Soliditetsgrad | 25.3% | 18.6% | 36.6% | 21.9% | 14.4% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
de Lemos ApS Siden 9 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
2-
Jakob Grau de Lemos Siden 24 Sep 2018Adm. dir.
-
Jakob Grau de Lemos Siden 27 Sep 2018Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1EyeReply ApS
P-nr. 1023979752
Amagerfælledvej 106, 2300 København S
Markedsanalyse og offentlig meningsmåling (732000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Datterselskab |
| 2020 | -135.729 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: de Lemos ApS (CVR 30612973)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver markedsresearch, meningsmåling, markedsanalyse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.