F2O SH 1 APS
CVR 42 47 66 41 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
F2O SH 1 APS har CVR-nummer 42476641. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tysklandsvej 7, 7100 Vejle. Stiftet: 18. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 6.201 kr., årets resultat -4.148 kr., egenkapital 17.764 kr., aktiver i alt 18.064 kr. Soliditetsgraden på 98,3 % er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.148 kr. er lavere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 30 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som F2O SH 1 APS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tysklandsvej 7, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 50145404
- jskramproperties@gmail.com
- Stiftet
- 18 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være komplementar i K/S F2O Stupa Hills 3O
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-12-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42476641 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tysklandsvej 7, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-23,4%
▼ 52,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
60,21
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,3%
▼ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-165,1%
▼ 165,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.201 | 8.812 | — | -15.633 | — |
| Resultat før skat | -4.148 | 8.812 | -11.109 | -15.791 | 0 |
| Årets resultat | -4.148 | 6.369 | -8.666 | -15.791 | 0 |
| Egenkapital | 17.764 | 21.912 | 15.543 | 24.209 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 18.064 | 21.912 | 25.543 | 34.209 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 18.064 | 21.912 | 25.543 | 34.209 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 300 | 0 | 10.000 | 10.000 | — |
| Gæld i alt | 300 | 0 | 10.000 | 10.000 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 98.3% | 100% | 60.9% | 70.8% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
5-
Kasper Høeberg Siden 31 Jan 202220% Ejer
-
Bruno Bjerre Siden 31 Jan 202220% Ejer
-
Lisa Linnea Søholm Secher Siden 31 Jan 202220% Ejer
-
Anne Høyrup Bjerre Siden 31 Jan 202220% Ejer
-
Nikolaj Lagoni Siden 31 Jan 202220% Ejer
Ledelse
1-
Rene Hasbo Siden 14 Dec 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1F2O SH 1 APS
P-nr. 1027273315
Tysklandsvej 7, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -15.791 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: F2O SH 1 APS (CVR 42476641)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver stupa, hills, f2o.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.