Fælles Holding Odense ApS
CVR 42 28 43 94 · Odense SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Fælles Holding Odense ApS har CVR-nummer 42284394. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rosenvænget 13, 5250 Odense SV. Stiftet: 8. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.999 kr., årets resultat 170.204 kr., egenkapital 169.392 kr., aktiver i alt 1.364.052 kr. Soliditetsgraden på 12,4 % er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 170.204 kr. er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fælles Holding Odense ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rosenvænget 13, 5250 Odense SV
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 8 Apr 2021
- Selskabskapital
- 42.400 DKK
- Formål
- passiv kapitalanbringelse, herunder at eje kapitalandele i datterselskaber samt anden investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42284394 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rosenvænget 13, 5250 Odense SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
100,5%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
216,01
▲ 214,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
12,4%
▲ 7.093,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,5%
▲ 100,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.999 | -3.750 | -3.750 | -4.750 | -3.000 |
| Resultat før skat | 12.684 | -32.584.488 | -2.840.003 | -62.758.732 | -2.693.576 |
| Årets resultat | 170.204 | -32.584.488 | -2.840.003 | -62.758.732 | -2.100.989 |
| Egenkapital | 169.392 | -100.241.812 | -67.657.324 | -64.817.321 | -2.058.589 |
| Aktiver i alt | 1.364.052 | 1.415.541 | 30.319.049 | 30.305.488 | 90.292.769 |
| Omsætningsaktiver | 864.052 | 1.415.541 | 660.449 | 646.888 | 634.169 |
| Kortfristet gæld | 4.000 | 745.809 | 4.000 | 4.000 | 3.000 |
| Gæld i alt | 1.194.660 | 101.657.353 | 97.976.373 | 95.122.809 | 92.351.358 |
| Soliditetsgrad | 12.4% | -7081.5% | -223.2% | -213.9% | -2.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
LARSEN ROBOTICS ApS Siden 8 Apr 20210% Ejer
-
Jacob Steen Holding ApS Siden 8 Apr 202125% Ejer
-
Emil Steen Holding ApS Siden 8 Apr 202125% Ejer
-
Sara Marie Holding ApS Siden 8 Apr 202125% Ejer
Ledelse
1-
Rune Klausen Ulv Larsen Siden 8 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Fælles Holding Odense ApS
P-nr. 1026997832
Rosenvænget 13, 5250 Odense SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LARSEN ROBOTICS ApS (CVR 35047514)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver passiv, kapitalanbringelse, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.