FAML Invest ApS
CVR 44 47 27 16 · Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FAML Invest ApS har CVR-nummer 44472716. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Valhøjs Alle 160A, 2610 Rødovre. Stiftet: 4. december 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.355 kr., årets resultat 5.676.953 kr., egenkapital 11.596.372 kr., aktiver i alt 27.095.248 kr. Soliditetsgraden på 42,8 % er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.676.953 kr. er højere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FAML Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Valhøjs Alle 160A, 2610 Rødovre
- Kommune
- RØDOVRE
- Stiftet
- 4 Dec 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab at eje kapitalandele i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-12-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44472716 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Valhøjs Alle 160A, 2610 Rødovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
49,0%
▼ 50,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
42,8%
▲ 9,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-3,4%
▼ 3,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -7.355 | -5.850 |
| Resultat før skat | 5.707.005 | 5.892.523 |
| Årets resultat | 5.676.953 | 5.879.419 |
| Egenkapital | 11.596.372 | 5.919.419 |
| Aktiver i alt | 27.095.248 | 17.814.323 |
| Omsætningsaktiver | 646 | 750 |
| Kortfristet gæld | 15.498.876 | 11.894.904 |
| Gæld i alt | 15.498.876 | 11.894.904 |
| Soliditetsgrad | 42.8% | 33.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
TNM Invest ApS Siden 4 Dec 202350% Ejer
-
NLH 2023 Invest ApS Siden 4 Dec 202315% Ejer
-
MLH 2023 Invest ApS Siden 4 Dec 202315% Ejer
-
TLH 2023 Invest ApS Siden 4 Dec 202315% Ejer
Ledelse
1-
Jens Larsen Siden 7 Dec 2023Direktør
Produktionsenheder
1FAML Invest ApS
P-nr. 1029888716
Valhøjs Alle 160A, 2610 Rødovre
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TNM Invest ApS (CVR 37548669)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.