Farmer-Light Pigs A/S
CVR 40 81 56 35 · Herning · Anden teknisk rådgivning · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Farmer-Light Pigs A/S har CVR-nummer 40815635. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Anden teknisk rådgivning (branchekode 711290). Adresse: Th. Nielsens Gade 11G, 7400 Herning. Stiftet: 25. september 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -12.333 kr., årets resultat -1.560 kr., egenkapital 352.009 kr., aktiver i alt 358.259 kr. Soliditetsgraden på 98,3 % er højere end hos 91 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.560 kr. er lavere end hos 64 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Farmer-Light Pigs A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden teknisk rådgivning (711290)
- Adresse
- Th. Nielsens Gade 11G, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 25 Sep 2019
- Selskabskapital
- 400.000 DKK
- Formål
- produktions-, udvikling- og handelsvirksomhed samt hvad der er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør, af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-09-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40815635 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Th. Nielsens Gade 11G, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,4%
▼ 0,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
57,32
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,3%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-72,6%
▼ 72,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1571 virksomheder i «Anden teknisk rådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -12.333 | -11.088 | -10.758 | -10.598 | -10.598 |
| Resultat før skat | -2.022 | -1.168 | -10.758 | -13.252 | -13.628 |
| Årets resultat | -1.560 | -904 | -8.382 | -10.326 | -10.614 |
| Egenkapital | 352.009 | 353.569 | 354.473 | 362.855 | 373.181 |
| Aktiver i alt | 358.259 | 359.819 | 360.723 | 369.105 | 379.431 |
| Omsætningsaktiver | 358.259 | 359.819 | 360.723 | 369.105 | 379.431 |
| Kortfristet gæld | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 |
| Gæld i alt | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 | 6.250 |
| Soliditetsgrad | 98.3% | 98.3% | 98.3% | 98.3% | 98.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Farmer-Light Holding A/S Siden 25 Sep 2019100% Ejer
Ledelse
4-
Henrik Rasmus Andersen Siden 25 Sep 2019Bestyrelsesmedlem
-
Povl Kaas Siden 25 Sep 2019Direktør
-
Povl Kaas Siden 25 Sep 2019Bestyrelsesmedlem
-
Torben Krogh Siden 25 Sep 2019Formand
Produktionsenheder
1Farmer-Light Pigs A/S
P-nr. 1025074579
Th. Nielsens Gade 11G, 7400 Herning
Anden teknisk rådgivning (711290)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SCAN RESEARCH HOLDING ApS (CVR 28683170)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hvad, handelsvirksomhed, produktions.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.