FC HOLDING SLAGELSE ApS
CVR 32 64 86 57 · Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FC HOLDING SLAGELSE ApS har CVR-nummer 32648657. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vemmeløsevej 1, 4200 Slagelse. Stiftet: 1. november 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -3.381 kr., årets resultat 80.589 kr., egenkapital 84.988 kr., aktiver i alt 88.112 kr. Soliditetsgraden på 96,5 % er højere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 80.589 kr. er højere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FC HOLDING SLAGELSE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vemmeløsevej 1, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Stiftet
- 1 Nov 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt anden passiv investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2009-12-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32648657 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vemmeløsevej 1, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
94,8%
▲ 3.010,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,31
▲ 2,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,5%
▲ 38,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
162,8%
▲ 162,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.381 | -3.381 | -3.256 | -3.056 | -1.931 |
| Resultat før skat | 80.589 | -128.251 | 38.448 | -99.032 | 16.051 |
| Årets resultat | 80.589 | -128.251 | 38.448 | -99.032 | 16.051 |
| Egenkapital | 84.988 | 4.399 | 132.650 | 94.202 | 193.234 |
| Aktiver i alt | 88.112 | 7.523 | 135.775 | 97.327 | 196.359 |
| Omsætningsaktiver | 16.592 | 7.523 | 22.435 | 24.855 | 27.331 |
| Kortfristet gæld | 3.124 | 3.124 | 3.125 | 3.125 | 3.125 |
| Gæld i alt | 3.124 | 3.124 | 3.125 | 3.125 | 3.125 |
| Soliditetsgrad | 96.5% | 58.5% | 97.7% | 96.8% | 98.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Flemming Damm Christiansen Siden 7 Dec 2009100% Ejer
Ledelse
1-
Flemming Damm Christiansen Siden 8 Dec 2009Direktør
Produktionsenheder
1FC HOLDING SLAGELSE ApS
P-nr. 1015692703
Vemmeløsevej 1, 4200 Slagelse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -159.941 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.420 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -82.862 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.227 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -3.007 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FC HOLDING SLAGELSE ApS (CVR 32648657)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver passiv.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.