FENO HOLDING ApS
CVR 39 27 84 80 · Brønderslev · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FENO HOLDING ApS har CVR-nummer 39278480. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Baldersvej 23, 9700 Brønderslev. Stiftet: 25. januar 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -35.652 kr., årets resultat -34.705 kr., egenkapital 638.497 kr., aktiver i alt 649.747 kr. Soliditetsgraden på 98,3 % er højere end hos 70 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -34.705 kr. er lavere end hos 82 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FENO HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Baldersvej 23, 9700 Brønderslev
- Kommune
- Brønderslev
- Stiftet
- 25 Jan 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-01-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39278480 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Baldersvej 23, 9700 Brønderslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,4%
▼ 100,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
55,79
▼ 38,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,3%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-103,4%
▼ 103,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -35.652 | -19.419 | -18.501 | -23.765 | -5.200 |
| Resultat før skat | -34.705 | 1.019.281 | -18.464 | 73.481 | -5.200 |
| Årets resultat | -34.705 | 1.019.281 | -18.464 | 73.481 | -5.200 |
| Egenkapital | 638.497 | 1.073.202 | 98.921 | 117.385 | 43.904 |
| Aktiver i alt | 649.747 | 1.084.452 | 130.171 | 162.885 | 43.904 |
| Omsætningsaktiver | 627.631 | 1.062.336 | 87.796 | 100.510 | 18.904 |
| Kortfristet gæld | 11.250 | 11.250 | 31.250 | 45.500 | — |
| Gæld i alt | 11.250 | 11.250 | 31.250 | 45.500 | 43.904 |
| Soliditetsgrad | 98.3% | 99% | 76% | 72.1% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1FENO HOLDING ApS
P-nr. 1023285874
Baldersvej 23, 9700 Brønderslev
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -19.002 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -40.889 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -464.874 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.200 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | — | — | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FENO HOLDING ApS (CVR 39278480)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.