Fetterlein Revision ApS
CVR 36 08 18 48 · Kongens Lyngby · Bogføring og revision; skatterådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Fetterlein Revision ApS har CVR-nummer 36081848. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Bogføring og revision; skatterådgivning (branchekode 692000). Adresse: Rustenborgvej 7A, 2800 Kongens Lyngby. Stiftet: 4. september 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 722.971 kr., årets resultat -85.759 kr., egenkapital 1.154.567 kr., aktiver i alt 1.697.105 kr. Soliditetsgraden på 68,0 % er højere end hos 59 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -85.759 kr. er lavere end hos 92 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 23 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fetterlein Revision ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
- Adresse
- Rustenborgvej 7A, 2800 Kongens Lyngby
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Antal ansatte
-
1
2016 2018
- Telefon
- 30515298
- revisor@fetterlein.dk
- Stiftet
- 4 Sep 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med regnskab og rådgivning herunder bogføring interim management og outsourcing
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-02-16
- Binavne
- Accountingplus ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36081848 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 894500HGTBONBLM25U78
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rustenborgvej 7A, 2800 Kongens Lyngby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,4%
▼ 7,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,09
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,0%
▲ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-2.558,7%
▼ 2.558,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
3113 virksomheder i «Bogføring og revision; skatterådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 722.971 | 942.640 | 932.827 | 827.991 | 1.219.426 |
| Resultat før skat | -85.759 | 3.488 | 121.759 | -7.217 | 109.765 |
| Årets resultat | -85.759 | 3.488 | 90.104 | -13.401 | 82.686 |
| Egenkapital | 1.154.567 | 1.240.326 | 1.236.837 | 1.205.631 | 1.219.032 |
| Aktiver i alt | 1.697.105 | 1.870.339 | 1.841.807 | 1.822.890 | 2.158.857 |
| Omsætningsaktiver | 1.673.899 | 1.789.869 | 1.710.314 | 1.634.023 | 1.880.340 |
| Kortfristet gæld | 542.538 | 630.013 | 604.970 | 617.259 | 939.825 |
| Gæld i alt | 542.538 | 630.013 | 604.970 | 617.259 | 939.825 |
| Soliditetsgrad | 68% | 66.3% | 67.2% | 66.1% | 56.5% |
| Ansatte (gns.) | — | 2 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Fetterlein Holding ApS Siden 4 Sep 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Jørn Fetterlein Siden 4 Sep 2014Adm. dir.
Produktionsenheder
1Fetterlein Revision ApS
P-nr. 1019672162
Rustenborgvej 7A, 2800 Kongens Lyngby
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fetterlein Holding ApS (CVR 36082992)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver interim, outsourcing, regnskab.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.