Fit Zone Svendborg ApS
CVR 42 95 35 55 · Svendborg · Drift af fitnesscentre · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Fit Zone Svendborg ApS har CVR-nummer 42953555. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af fitnesscentre (branchekode 931300). Adresse: Østre Havnevej 35, 1., 5700 Svendborg. Stiftet: 5. januar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 468.091 kr., årets resultat 266.884 kr., egenkapital 535.669 kr., aktiver i alt 727.854 kr. Soliditetsgraden på 73,6 % er højere end hos 86 % af de 549 virksomheder i branchen «Drift af fitnesscentre», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 266.884 kr. er højere end hos 74 % af de 549 virksomheder i branchen «Drift af fitnesscentre», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fit Zone Svendborg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af fitnesscentre (931300)
- Adresse
- Østre Havnevej 35, 1., 5700 Svendborg
- Kommune
- SVENDBORG
- Antal ansatte
- 4
- Telefon
- 40502208
- simon@fit-zone.dk
- Stiftet
- 5 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- padelanlæg
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-06-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42953555 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østre Havnevej 35, 1., 5700 Svendborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
49,8%
▼ 3,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,41
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
73,6%
▼ 4,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-14,0%
▼ 14,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
549 virksomheder i «Drift af fitnesscentre»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 468.091 | 500.110 | 425.858 | -15.038 |
| Resultat før skat | 342.168 | 397.885 | 307.439 | -14.606 |
| Årets resultat | 266.884 | 310.369 | 239.811 | -11.394 |
| Egenkapital | 535.669 | 578.785 | 268.416 | 28.606 |
| Aktiver i alt | 727.854 | 738.591 | 394.002 | 39.010 |
| Omsætningsaktiver | 262.489 | 558.944 | 209.089 | 39.010 |
| Kortfristet gæld | 109.113 | — | — | — |
| Gæld i alt | 153.751 | 152.018 | 120.702 | 10.404 |
| Soliditetsgrad | 73.6% | 78.4% | 68.1% | 73.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Fit Zone DK ApS Siden 5 Jan 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Simon Høj Larsen Siden 5 Jan 2022Direktør
Produktionsenheder
1Fit Zone Svendborg ApS
P-nr. 1027872464
Østre Havnevej 35, 2., 5700 Svendborg
Drift af fitnesscentre (931300)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Storager ApS (CVR 44153572)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver padelanlæg, fitnesscentre.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.