FL Buur Lak ApS
CVR 43 54 68 48 · Vrå · Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FL Buur Lak ApS har CVR-nummer 43546848. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (branchekode 953120). Adresse: Smidstrupvej 331, 9760 Vrå. Stiftet: 29. september 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 341.261 kr., årets resultat 197.485 kr., egenkapital 703.930 kr., aktiver i alt 931.802 kr. Soliditetsgraden på 75,5 % er højere end hos 88 % af de 354 virksomheder i branchen «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 197.485 kr. er højere end hos 58 % af de 354 virksomheder i branchen «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 48 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FL Buur Lak ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (953120)
- Adresse
- Smidstrupvej 331, 9760 Vrå
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 29 Sep 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel, håndværk og industri samt anden ifølge ledelsens skøn beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af 1 direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-09-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43546848 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Smidstrupvej 331, 9760 Vrå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
28,1%
▼ 57,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,27
▲ 1,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
75,5%
▲ 7,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-54,3%
▼ 54,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
354 virksomheder i «Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 341.261 | 655.319 | 163.532 |
| Resultat før skat | 253.186 | 554.025 | 45.543 |
| Årets resultat | 197.485 | 432.140 | 34.305 |
| Egenkapital | 703.930 | 506.445 | 74.305 |
| Aktiver i alt | 931.802 | 746.266 | 719.988 |
| Omsætningsaktiver | 729.063 | 458.327 | 346.849 |
| Kortfristet gæld | 222.808 | 229.192 | 633.882 |
| Gæld i alt | 222.808 | 229.192 | 633.882 |
| Soliditetsgrad | 75.5% | 67.9% | 10.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
FL Buur Holding ApS Siden 29 Sep 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Karsten Tideman Schou Larsen Siden 29 Sep 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1FL Buur Lak ApS
P-nr. 1028620116
Smidstrupvej 331, 9760 Vrå
Reparation og lakering af karosseri samt undervognsbehandling (953120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FL Buur Holding ApS (CVR 39798689)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ifølge, karosseri, undervognsbehandling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.