FLAMEGRACE ApS
CVR 35 24 60 96 · Tølløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FLAMEGRACE ApS har CVR-nummer 35246096. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Østergade 141, 4340 Tølløse. Stiftet: 10. maj 2013. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -101.599 kr., årets resultat -1.682.255 kr., egenkapital 4.723.927 kr., aktiver i alt 5.838.847 kr. Soliditetsgraden på 80,9 % er lavere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.682.255 kr. er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FLAMEGRACE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Østergade 141, 4340 Tølløse
- Kommune
- HOLBÆK
- Antal ansatte
- 1
- Bocan@bocan.dk
- Stiftet
- 10 May 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- formueforvaltning, herunder at besidde kapitalandele i tilknyttede og associerede virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-02-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35246096 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 254900EQ9YFKZ66XHO52
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østergade 141, 4340 Tølløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-35,6%
▼ 32,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,02
▼ 11,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
80,9%
▼ 13,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-692,8%
▼ 692,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -101.599 | 206.906 | 170.524 | 289.082 | 116.165 |
| Resultat før skat | -1.682.255 | -266.501 | 2.016.876 | -1.178.368 | 2.821.830 |
| Årets resultat | -1.682.255 | -212.179 | 1.585.929 | -994.799 | 2.174.199 |
| Egenkapital | 4.723.927 | 7.406.182 | 11.553.361 | 10.085.232 | 11.194.431 |
| Aktiver i alt | 5.838.847 | 7.875.712 | 11.785.968 | 10.190.848 | 11.795.803 |
| Omsætningsaktiver | 5.596.860 | 7.603.302 | 11.610.618 | 10.143.010 | 11.613.020 |
| Kortfristet gæld | 1.114.920 | 469.530 | 228.027 | 105.616 | 586.072 |
| Gæld i alt | 1.114.920 | 469.530 | 228.027 | 105.616 | 586.072 |
| Soliditetsgrad | 80.9% | 94% | 98% | 99% | 94.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1FLAMEGRACE ApS
P-nr. 1018505025
Østergade 141, 4340 Tølløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -334.875 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 822.444 DKK | 178.986 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.094.898 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 2.837.115 DKK | 600.188 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 197.254 DKK | 41.726 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FLAMEGRACE ApS (CVR 35246096)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tilknyttede, associerede, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.