Florence Nails ApS
CVR 41 74 50 53 · Slagelse · Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Florence Nails ApS har CVR-nummer 41745053. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (branchekode 962200). Adresse: Nygade 2, st. th, 4200 Slagelse. Stiftet: 8. oktober 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.270.185 kr., årets resultat 377.816 kr., egenkapital 307.950 kr., aktiver i alt 640.962 kr. Soliditetsgraden på 48,0 % er højere end hos 70 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 377.816 kr. er højere end hos 92 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 22 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Florence Nails ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
- Adresse
- Nygade 2, st. th, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Antal ansatte
- 7
- Stiftet
- 8 Oct 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- at drive skønheds- og hudplejeklinik
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-07-10
- Sekundære brancher
- Drift af øvrige spisesteder (561190)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41745053 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nygade 2, st. th, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 3 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
122,7%
▲ 60,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,58
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
48,0%
▼ 17,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
56,3%
▲ 56,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
723 virksomheder i «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.270.185 | 1.861.384 | 1.470.234 | 1.303.569 | 1.009.822 |
| Resultat før skat | 488.994 | 319.710 | 84.606 | 122.077 | 178.542 |
| Årets resultat | 377.816 | 241.733 | 59.350 | 88.483 | 158.368 |
| Egenkapital | 307.950 | 387.934 | 346.201 | 286.851 | 198.368 |
| Aktiver i alt | 640.962 | 594.698 | 679.313 | 429.196 | 429.689 |
| Omsætningsaktiver | 522.115 | 448.954 | 514.235 | 236.513 | 210.595 |
| Kortfristet gæld | 331.495 | 202.597 | 333.112 | 142.345 | 231.321 |
| Gæld i alt | 331.495 | 202.597 | 333.112 | 142.345 | 231.321 |
| Soliditetsgrad | 48% | 65.2% | 51% | 66.8% | 46.2% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 3 | 3 | 3 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lisa Nguyen Jensen Siden 1 Jul 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Lisa Nguyen Jensen Siden 8 Oct 2020Direktør
Produktionsenheder
3Florence Nails ApS
P-nr. 1026345398
Nygade 2, st. th, 4200 Slagelse
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
👥 7 ansatte
Florence Nails Næstved
P-nr. 1032672813
Næstved Storcenter 1, 4700 Næstved
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
Florence Nails Næstved
P-nr. 1032409853
Næstved Storcenter 1, 4700 Næstved
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 335.536 DKK | 73.810 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 114.852 DKK | 25.256 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 152.752 DKK | 33.594 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 91.718 DKK | 20.174 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Florence Nails ApS (CVR 41745053)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hudplejeklinik, skønheds, spisesteder.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.