Flow-marking ApS
CVR 42 21 05 44 · Boeslunde · Fremstilling af rør, hule profiler og tilhørende fittings af stål · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Flow-marking ApS har CVR-nummer 42210544. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af rør, hule profiler og tilhørende fittings af stål (branchekode 242000). Adresse: Boeslunde Byvej 118, 4242 Boeslunde. Stiftet: 12. marts 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 36.895 kr., årets resultat 33.822 kr., egenkapital 45.669 kr., aktiver i alt 85.669 kr. Soliditetsgraden på 53,3 % er højere end hos 56 % af de 39 virksomheder i branchen «Fremstilling af rør, hule profiler og tilhørende fittings af stål», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 33.822 kr. er lavere end hos 55 % af de 39 virksomheder i branchen «Fremstilling af rør, hule profiler og tilhørende fittings af stål», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 147 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Flow-marking ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af rør, hule profiler og tilhørende fittings af stål (242000)
- Adresse
- Boeslunde Byvej 118, 4242 Boeslunde
- Kommune
- SLAGELSE
- Stiftet
- 12 Mar 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- i form af rørmærkning, skiltning, herunder handel med tape og skilte, samt at yde konsulentydelser i forbindelse hermed og andet beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-12
- Binavne
- AB Rørmærkning ApS Nordisk Rørmærkning ApS Pipeprint ApS Rørmærkning ApS pipemarking ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42210544 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Boeslunde Byvej 118, 4242 Boeslunde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
74,1%
▲ 40,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,38
▲ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,3%
▲ 27,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
742,0%
▲ 742,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
39 virksomheder i «Fremstilling af rør, hule profiler og tilhørende fittings af stål»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 36.895 | 14.908 | -3.262 | -11.436 | -15.566 |
| Resultat før skat | 37.844 | 4.017 | -10.097 | -19.682 | -27.638 |
| Årets resultat | 33.822 | 4.017 | -10.097 | -19.484 | -22.891 |
| Egenkapital | 45.669 | 11.847 | 7.830 | 17.928 | 37.413 |
| Aktiver i alt | 85.669 | 46.407 | 58.774 | 76.089 | 85.765 |
| Omsætningsaktiver | 85.669 | 46.407 | 50.249 | 62.914 | 67.940 |
| Kortfristet gæld | 35.978 | 34.560 | 50.944 | 58.161 | 48.154 |
| Gæld i alt | 40.000 | 34.560 | 50.944 | 58.161 | 48.154 |
| Soliditetsgrad | 53.3% | 25.5% | 13.3% | 23.6% | 43.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anthoni Bach Holding ApS Siden 12 Mar 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Sonny Anthoni Bach Siden 12 Mar 2021Direktør
Produktionsenheder
1Flow-marking ApS
P-nr. 1026908724
Boeslunde Byvej 118, 4242 Boeslunde
Fremstilling af rør, hule profiler og tilhørende fittings af stål (242000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Anthoni Bach Holding ApS (CVR 38419854)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver rørmærkning, tape, skiltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.