Flux Water Skagen ApS
CVR 40 80 05 65 · Spjald · Opsamling og behandling af spildevand · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Flux Water Skagen ApS har CVR-nummer 40800565. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opsamling og behandling af spildevand (branchekode 370000). Adresse: Annebergvej 2, 6971 Spjald. Stiftet: 20. september 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.100 kr., årets resultat -6.318 kr., egenkapital -938.898 kr., aktiver i alt 4.080 kr. Soliditetsgraden på -23.012,2 % er lavere end hos 100 % af de 256 virksomheder i branchen «Opsamling og behandling af spildevand», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -6.318 kr. er lavere end hos 77 % af de 256 virksomheder i branchen «Opsamling og behandling af spildevand», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Flux Water Skagen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opsamling og behandling af spildevand (370000)
- Adresse
- Annebergvej 2, 6971 Spjald
- Kommune
- RINGKØBING-SKJERN
- Stiftet
- 20 Sep 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- anlæg for vandrensning
- Tegningsregel
- selskabet tegnes af en af direktørerne
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-09-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40800565 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Annebergvej 2, 6971 Spjald
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,00
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-23.012,2%
▼ 22.672,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
27,6%
▲ 27,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
256 virksomheder i «Opsamling og behandling af spildevand»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.100 | -11.100 | -9.350 | -600 | -363.403 |
| Resultat før skat | -8.100 | -11.214 | -9.350 | -600 | -363.997 |
| Årets resultat | -6.318 | -8.728 | -7.282 | -470 | -283.917 |
| Egenkapital | -938.898 | -932.580 | -923.852 | -916.570 | -916.100 |
| Aktiver i alt | 4.080 | 274.305 | 270.796 | 269.315 | 269.785 |
| Omsætningsaktiver | 4.080 | 274.305 | 270.796 | 269.315 | 269.785 |
| Kortfristet gæld | 942.978 | 1.206.885 | 1.194.648 | 1.185.885 | 1.185.885 |
| Gæld i alt | 942.978 | 1.206.885 | 1.194.648 | 1.185.885 | 1.185.885 |
| Soliditetsgrad | -23012.2% | -340% | -341.2% | -340.3% | -339.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Flux Invest A/S Siden 20 Sep 2019100% Ejer
Ledelse
2-
Georg Tang Anneberg Siden 20 Sep 2019Direktør
-
Sven Anneberg Siden 20 Sep 2019Direktør
Produktionsenheder
1Flux Water Skagen ApS
P-nr. 1025054926
Vestmolen 28, 9990 Skagen
Opsamling og behandling af spildevand (370000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ANNEBERG HOLDING ApS (CVR 12669194)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver vandrensning, opsamling, spildevand.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.