Frame Invest 1 ApS
CVR 41 97 92 40 · Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Frame Invest 1 ApS har CVR-nummer 41979240. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: L.F.Cortzens Vej 7, 2830 Virum. Stiftet: 28. december 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.831 kr., årets resultat -28.868 kr., egenkapital -2.223.914 kr., aktiver i alt 402.432 kr. Soliditetsgraden på -552,6 % er lavere end hos 97 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -28.868 kr. er lavere end hos 82 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Frame Invest 1 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- L.F.Cortzens Vej 7, 2830 Virum
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Telefon
- 61551624
- Stiftet
- 28 Dec 2020
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Formålet med Selskabet er at eje aktier og foretage investeringer samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsens formand i forening med en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-12-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41979240 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)L.F.Cortzens Vej 7, 2830 Virum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-552,6%
▼ 33,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
98,7%
▲ 98,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.831 | -16.610 | -12.261 | -19.381 | -12.959 |
| Resultat før skat | -28.868 | -2.147.282 | -39.242 | -52.857 | -5.665 |
| Årets resultat | -28.868 | -2.147.282 | -39.242 | -53.626 | -4.896 |
| Egenkapital | -2.223.914 | -2.195.046 | -47.764 | -8.522 | 45.104 |
| Aktiver i alt | 402.432 | 422.462 | 2.550.213 | 2.562.625 | 2.583.303 |
| Omsætningsaktiver | 2.432 | 4.462 | 13.592 | 26.004 | 46.682 |
| Kortfristet gæld | 2.626.346 | 2.617.508 | 2.597.977 | 56.052 | 2.144.335 |
| Gæld i alt | 2.626.346 | 2.617.508 | 2.597.977 | 2.571.147 | 2.538.199 |
| Soliditetsgrad | -552.6% | -519.6% | -1.9% | -0.3% | 1.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
5-
KAK INVEST ApS Siden 28 Dec 202020% Ejer
-
JACOB BRANDT ApS Siden 31 Dec 202115% Ejer
-
JESPER RING ApS Siden 31 Dec 202125% Ejer
-
Borch-Hansen ApS Siden 31 Dec 202110% Ejer
-
Stahlschmidt Holding ApS Siden 31 Dec 202115% Ejer
Ledelse
6-
Hans-Jørgen Hansen Siden 23 May 2023Formand
-
Jesper Ring Siden 28 Dec 2020Bestyrelsesmedlem
-
Jacob Brandt Nielsen Siden 28 Dec 2020Bestyrelsesmedlem
-
Morten Stahlschmidt Siden 23 May 2023Adm. dir.
-
Morten Stahlschmidt Siden 23 May 2023Bestyrelsesmedlem
-
Andreas Lau Borch-Hansen Siden 28 Dec 2020Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Frame Invest 1 ApS
P-nr. 1026628373
L.F.Cortzens Vej 7, 2830 Virum
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -28.661 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -38.962 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -42.657 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.497 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Frame Invest 1 ApS (CVR 41979240)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formålet, selskabet, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.