Frank Søndergaard Holding ApS
CVR 43 04 87 16 · Løgumkloster · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Frank Søndergaard Holding ApS har CVR-nummer 43048716. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gåsblokvej 9, 6240 Løgumkloster. Stiftet: 9. februar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -8.261 kr., årets resultat 585.756 kr., egenkapital 1.409.214 kr., aktiver i alt 1.552.925 kr. Soliditetsgraden på 90,7 % er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 585.756 kr. er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Frank Søndergaard Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gåsblokvej 9, 6240 Løgumkloster
- Kommune
- TØNDER
- Stiftet
- 9 Feb 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i erhvervsdrivende virksomheder og hermed forbundne aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-02-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43048716 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gåsblokvej 9, 6240 Løgumkloster
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
41,6%
▲ 23,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,27
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,7%
▲ 4,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
302,9%
▲ 302,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | -8.261 | -7.187 | -7.850 | -6.500 |
| Resultat før skat | 585.756 | 149.567 | 271.173 | 362.719 |
| Årets resultat | 585.756 | 145.380 | 276.848 | 361.231 |
| Egenkapital | 1.409.214 | 823.458 | 678.079 | 401.231 |
| Aktiver i alt | 1.552.925 | 955.083 | 798.342 | 512.299 |
| Omsætningsaktiver | 39.444 | 40.742 | 45.420 | 42.816 |
| Kortfristet gæld | 143.711 | 131.625 | 120.263 | 109.580 |
| Gæld i alt | 143.711 | 131.625 | 120.263 | 109.580 |
| Soliditetsgrad | 90.7% | 86.2% | 84.9% | 78.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Frank Serritslev Søndergaard Siden 9 Feb 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Frank Serritslev Søndergaard Siden 9 Feb 2022Adm. dir.
Produktionsenheder
1Frank Søndergaard Holding ApS
P-nr. 1027988292
Gåsblokvej 9, 6240 Løgumkloster
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -11.852 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -12.266 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.764 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Frank Søndergaard Holding ApS (CVR 43048716)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhvervsdrivende, forbundne.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.