Frederik Larsen Holding ApS
CVR 43 25 57 62 · København S · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Frederik Larsen Holding ApS har CVR-nummer 43255762. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Artillerivej 62, 2. th, 2300 København S. Stiftet: 3. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -700 kr., årets resultat -700 kr., egenkapital 11.974 kr., aktiver i alt 12.674 kr. Soliditetsgraden på 94,5 % er højere end hos 59 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -700 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Frederik Larsen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Artillerivej 62, 2. th, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 3 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43255762 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Artillerivej 62, 2. th, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,8%
▲ 761,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
18,11
▲ 14,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,5%
▲ 24,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
99,3%
▲ 99,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -700 | -5.313 | -9.450 | -8.170 |
| Resultat før skat | — | — | -9.420 | 66.830 |
| Årets resultat | -700 | -97.205 | -9.420 | 66.830 |
| Egenkapital | 11.974 | 12.674 | 109.879 | 119.299 |
| Aktiver i alt | 12.674 | 17.987 | 114.604 | 134.969 |
| Omsætningsaktiver | 12.674 | 17.987 | 54.635 | 75.000 |
| Kortfristet gæld | 700 | 5.313 | 4.725 | 15.670 |
| Gæld i alt | 700 | 5.313 | 4.725 | 15.670 |
| Soliditetsgrad | 94.5% | 70.5% | 95.9% | 88.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Frederik Larsen Siden 3 May 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Frederik Larsen Siden 3 May 2022Direktør
Produktionsenheder
1Frederik Larsen Holding ApS
P-nr. 1028244580
Artillerivej 62, 2. th, 2300 København S
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.669 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.420 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Frederik Larsen Holding ApS (CVR 43255762)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.