Frelich Multibyg ApS
CVR 43 30 45 42 · Taastrup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Frelich Multibyg ApS har CVR-nummer 43304542. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Taastrup Hovedgade 82, st. 4, 2630 Taastrup. Stiftet: 25. maj 2022. Status: ophørt 30. juni 2026. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2023 – 30. juni 2024): bruttofortjeneste 26.541 kr., årets resultat -43.685 kr., egenkapital -188.133 kr., aktiver i alt 127.036 kr. Soliditetsgraden på -148,1 % er lavere end hos 96 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -43.685 kr. er lavere end hos 79 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Frelich Multibyg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Taastrup Hovedgade 82, st. 4, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 25 May 2022
- Ophørt
- 30 Jun 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43304542 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Taastrup Hovedgade 82, st. 4, 2630 Taastrup
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,40
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-148,1%
▲ 224,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
76,3%
▲ 76,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 26.541 | -24.253 |
| Resultat før skat | -43.685 | -184.448 |
| Årets resultat | -43.685 | -184.448 |
| Egenkapital | -188.133 | -144.448 |
| Aktiver i alt | 127.036 | 38.800 |
| Omsætningsaktiver | 127.036 | 38.800 |
| Kortfristet gæld | 315.169 | 183.248 |
| Gæld i alt | 315.169 | 183.248 |
| Soliditetsgrad | -148.1% | -372.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: The Old Craftsman and Sons ApS (CVR 43297724)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
5 Aug 2026UNDERKONKURS → OPLØSTEFTERKONKURS
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms