Frontier HoldCo 1 ApS
CVR 44 19 71 46 · Nordhavn · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Frontier HoldCo 1 ApS har CVR-nummer 44197146. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Orientkaj 22, 2., 2150 Nordhavn. Stiftet: 20. juli 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -75.023 kr., årets resultat -57.627 kr., egenkapital 3.614.955 kr., aktiver i alt 3.714.191 kr. Soliditetsgraden på 97,3 % er højere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -57.627 kr. er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Frontier HoldCo 1 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Orientkaj 22, 2., 2150 Nordhavn
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 20 Jul 2023
- Selskabskapital
- 112.486 DKK
- Formål
- erhverve, eje og afhænde unoterede og noterede kapitalandele samt anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-11-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44197146 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Orientkaj 22, 2., 2150 Nordhavn
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,6%
▼ 0,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,77
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,3%
▼ 1,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-191,4%
▼ 191,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -75.023 | -20.734 |
| Resultat før skat | -77.211 | -22.025 |
| Årets resultat | -57.627 | -19.778 |
| Egenkapital | 3.614.955 | 2.606.222 |
| Aktiver i alt | 3.714.191 | 2.628.246 |
| Omsætningsaktiver | 76.475 | 2.247 |
| Kortfristet gæld | 99.236 | 22.024 |
| Gæld i alt | 99.236 | 22.024 |
| Soliditetsgrad | 97.3% | 99.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
COP HoldCo ApS Siden 15 Apr 202550% Ejer
-
LP Family Invest ApS Siden 4 Nov 202515% Ejer
-
Future Proof ApS Siden 4 Nov 202515% Ejer
Ledelse
2-
Henrik Scheinemann Siden 24 Oct 2023Direktør
-
Thorbjørn Nordvang Mejdahl Lund-Poulsen Siden 20 Jul 2023Direktør
Produktionsenheder
1Frontier HoldCo 1 ApS
P-nr. 1029498063
Orientkaj 22, 2., 2150 Nordhavn
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: COP HoldCo ApS (CVR 38982338)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver afhænde, noterede, unoterede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.