Frost Cycling ApS
CVR 28 31 12 65 · Greve · Rejsearrangørers aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Frost Cycling ApS har CVR-nummer 28311265. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Rejsearrangørers aktiviteter (branchekode 791200). Adresse: Stillidsvej 6, 2670 Greve. Stiftet: 1. januar 2005. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 564.267 kr., årets resultat 7.149 kr., egenkapital 1.328.357 kr., aktiver i alt 1.706.493 kr. Soliditetsgraden på 77,8 % er højere end hos 87 % af de 345 virksomheder i branchen «Rejsearrangørers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.149 kr. er lavere end hos 61 % af de 345 virksomheder i branchen «Rejsearrangørers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 26 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Frost Cycling ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Rejsearrangørers aktiviteter (791200)
- Adresse
- Stillidsvej 6, 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Antal ansatte
-
2
2012 2018
- Stiftet
- 1 Jan 2005
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- handel og industri
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-06-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28311265 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500K350FD8D59UC44
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stillidsvej 6, 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: frostcycling.dk Hjemmeside https://www.frostcycling.dk
- https://www.facebook.com/cykelrejser Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (15. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,5%
▼ 13,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,94
▼ 2,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
77,8%
▼ 7,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-96,3%
▼ 96,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
345 virksomheder i «Rejsearrangørers aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 564.267 | 764.352 | 478.670 | 858.525 | 935.960 |
| Resultat før skat | 12.971 | 247.015 | -103.320 | 314.952 | 420.983 |
| Årets resultat | 7.149 | 191.258 | -81.626 | 243.526 | 328.369 |
| Egenkapital | 1.328.357 | 1.327.316 | 1.136.058 | 1.217.685 | 974.159 |
| Aktiver i alt | 1.706.493 | 1.554.181 | 1.708.915 | 1.591.196 | 1.956.801 |
| Omsætningsaktiver | 1.489.826 | 1.547.081 | 1.664.268 | 1.503.706 | 1.867.477 |
| Kortfristet gæld | 378.136 | 226.865 | 572.857 | 373.511 | 982.642 |
| Gæld i alt | 378.136 | 226.865 | 572.857 | 373.511 | 982.642 |
| Soliditetsgrad | 77.8% | 85.4% | 66.5% | 76.5% | 49.8% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Isabelle Surrugue Frost Siden 10 Dec 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Isabelle Surrugue Frost Siden 8 May 2005Direktør
Produktionsenheder
1Frost Cycling ApS
P-nr. 1011030536
Stillidsvej 6, 2670 Greve
Rejsearrangørers aktiviteter (791200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 39594498
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver rejsearrangørers, industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.