FSM IT ApS
CVR 42 63 98 34 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FSM IT ApS har CVR-nummer 42639834. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Høyrups Alle 26, 2900 Hellerup. Stiftet: 30. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.101 kr., årets resultat 58.650 kr., egenkapital 537.938 kr., aktiver i alt 637.432 kr. Soliditetsgraden på 84,4 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 58.650 kr. er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FSM IT ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Høyrups Alle 26, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- fm@solutionmanagement.eu
- Stiftet
- 30 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42639834 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Høyrups Alle 26, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,9%
▼ 12,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,68
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,4%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-52,9%
▼ 52,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.101 | -4.939 | -4.858 | -6.540 |
| Resultat før skat | — | — | — | — |
| Årets resultat | 58.650 | 124.416 | 203.832 | 200.540 |
| Egenkapital | 537.938 | 526.788 | 444.372 | 240.540 |
| Aktiver i alt | 637.432 | 624.404 | 540.147 | 339.499 |
| Omsætningsaktiver | 166.675 | 146.775 | 120.214 | 36.872 |
| Kortfristet gæld | 99.494 | 97.616 | 95.775 | 98.959 |
| Gæld i alt | 99.494 | 97.616 | 95.775 | 98.959 |
| Soliditetsgrad | 84.4% | 84.4% | 82.3% | 70.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Frederik Schou Madsen Siden 30 Aug 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Frederik Schou Madsen Siden 30 Aug 2021Direktør
Produktionsenheder
1FSM IT ApS
P-nr. 1027487188
Høyrups Alle 26, 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.780 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -11.474 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -12.087 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FSM IT ApS (CVR 42639834)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.