FU1 ApS
CVR 36 49 05 78 · København S · Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
FU1 ApS har CVR-nummer 36490578. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (branchekode 811000). Adresse: Njalsgade 21F, 2., 2300 København S. Stiftet: 13. januar 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 381.590 kr., årets resultat -235.118 kr., egenkapital -567.638 kr., aktiver i alt 2.821.495 kr. Soliditetsgraden på -20,1 % er lavere end hos 85 % af de 1.471 virksomheder i branchen «Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -235.118 kr. er lavere end hos 94 % af de 1.471 virksomheder i branchen «Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 28 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FU1 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (811000)
- Adresse
- Njalsgade 21F, 2., 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
7
2015 2018
- Stiftet
- 13 Jan 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- udføre ejendomsservice, viceværtsservice, erhvervsrengøring og privatrengøring og hermed efter ledelses skøn beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-06-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36490578 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Njalsgade 21F, 2., 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,62
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-20,1%
▼ 8,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
73,3%
▲ 73,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1471 virksomheder i «Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 4.362.506 | 3.586.892 |
| Bruttoresultat | 381.590 | 529.608 | 2.691.668 | 2.578.064 | 2.764.505 |
| Resultat før skat | -299.223 | -1.130.526 | 10.587 | 1.759 | 10.254 |
| Årets resultat | -235.118 | -881.877 | 6.891 | 1.372 | 7.998 |
| Egenkapital | -567.638 | -332.520 | 549.357 | 539.789 | 538.416 |
| Aktiver i alt | 2.821.495 | 2.809.405 | 1.555.696 | 1.925.091 | 1.541.247 |
| Omsætningsaktiver | 723.063 | 580.956 | 547.319 | 613.962 | 718.459 |
| Kortfristet gæld | 1.164.145 | 1.296.767 | 896.576 | 1.385.302 | 1.002.831 |
| Gæld i alt | 3.389.133 | 3.141.925 | 1.006.339 | 1.385.302 | 1.002.831 |
| Soliditetsgrad | -20.1% | -11.8% | 35.3% | 28% | 34.9% |
| Ansatte (gns.) | 3 | 9 | 0 | 15 | 14 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Martin Heder Kampff Siden 15 Jul 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Heder Kampff Siden 13 Jan 2015Direktør
Produktionsenheder
1FU1 ApS
P-nr. 1020063463
Njalsgade 21F, 2., 2300 København S
Levering af kombinerede hjælpetjenester i forbindelse med drift af fast ejendom (811000)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.130.223 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 16.888 DKK | 3.696 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.759 DKK | 374 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 10.254 DKK | 2.244 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 349.867 DKK | 76.956 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FU1 ApS (CVR 36490578)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver privatrengøring, viceværtsservice, erhvervsrengøring.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.