Fuglsang Tømrer & Snedkermester ApS
CVR 42 08 39 68 · Hårlev · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Fuglsang Tømrer & Snedkermester ApS har CVR-nummer 42083968. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Hovedgaden 51, 4652 Hårlev. Stiftet: 21. januar 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 590.706 kr., årets resultat 91.770 kr., egenkapital 256.379 kr., aktiver i alt 475.428 kr. Soliditetsgraden på 53,9 % er højere end hos 70 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 91.770 kr. er højere end hos 58 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 43 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fuglsang Tømrer & Snedkermester ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Hovedgaden 51, 4652 Hårlev
- Kommune
- STEVNS
- Antal ansatte
- 1
- jwillumsen92@gmail.com
- Stiftet
- 21 Jan 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- håndværksvirksomhed og hermed beslægtet formål
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-02-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42083968 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hovedgaden 51, 4652 Hårlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
35,8%
▼ 40,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,30
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,9%
▲ 7,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-27,0%
▼ 27,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 590.706 | 414.151 | 439.443 | 466.782 | 414.899 |
| Resultat før skat | 119.523 | 161.095 | 16.727 | 24.913 | -42.730 |
| Årets resultat | 91.770 | 125.697 | 16.727 | 24.913 | -42.730 |
| Egenkapital | 256.379 | 164.609 | 38.912 | 22.185 | -2.730 |
| Aktiver i alt | 475.428 | 354.834 | 377.945 | 225.981 | 204.746 |
| Omsætningsaktiver | 437.428 | 304.834 | 377.945 | 225.981 | 204.746 |
| Kortfristet gæld | 190.001 | 154.827 | 339.033 | 203.796 | 207.476 |
| Gæld i alt | 218.114 | 189.125 | 339.033 | 203.796 | 207.476 |
| Soliditetsgrad | 53.9% | 46.4% | 10.3% | 9.8% | -1.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jonas Hans Schmidt Fuglsang Siden 21 Jan 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Jonas Hans Schmidt Fuglsang Siden 21 Jan 2021Direktør
Produktionsenheder
1Fuglsang Tømrer & Snedkermester ApS
P-nr. 1026757297
Hovedgaden 51, 4652 Hårlev
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -75.854 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fuglsang Tømrer & Snedkermester ApS (CVR 42083968)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.