Fundraising Media ApS
CVR 25 37 57 69 · Fredericia · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Fundraising Media ApS har CVR-nummer 25375769. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Vesterballevej 5, 2., 7000 Fredericia. Stiftet: 25. april 2000. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.543 kr., årets resultat -66.573 kr., egenkapital -32.801 kr., aktiver i alt 246.104 kr. Soliditetsgraden på -13,3 % er lavere end hos 79 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -66.573 kr. er lavere end hos 75 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fundraising Media ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Vesterballevej 5, 2., 7000 Fredericia
- Kommune
- FREDERICIA
- Antal ansatte
-
1
2001 2018
- Telefon
- 42503398
- info@aktivfundraising.dk
- Stiftet
- 25 Apr 2000
- Selskabskapital
- 178.571 DKK
- Formål
- drift og udvikling af internetværkskoncepter samt beslægtet virksomhed hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25375769 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vesterballevej 5, 2., 7000 Fredericia
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,32
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-13,3%
▼ 23,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-248,6%
▼ 248,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.543 | 44.247 | 55.371 | 65.172 | 406.749 |
| Resultat før skat | -66.573 | -17.590 | -56.766 | -270.970 | 83.046 |
| Årets resultat | -66.573 | -19.097 | -38.644 | -220.970 | 81.050 |
| Egenkapital | -32.801 | 33.772 | 52.871 | 91.516 | 312.486 |
| Aktiver i alt | 246.104 | 326.538 | 353.260 | 415.743 | 337.170 |
| Omsætningsaktiver | 88.370 | 116.925 | 91.768 | 102.372 | 92.760 |
| Kortfristet gæld | 278.905 | 292.766 | 300.389 | 324.227 | 24.684 |
| Gæld i alt | 278.905 | 292.766 | 300.389 | 324.227 | 24.684 |
| Soliditetsgrad | -13.3% | 10.3% | 15% | 22% | 92.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steffen Gregersen Holding ApS Siden 1 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Steffen Gregersen Siden 1 Oct 2021Direktør
Produktionsenheder
1Fundraising Media ApS
P-nr. 1007661343
Vesterballevej 5, 2., 7000 Fredericia
Computerprogrammering (621000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -248.018 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Steffen Gregersen Holding ApS (CVR 38242954)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver internetværkskoncepter, computerprogrammering, udvikling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.