FURNIPART FINANS APS
CVR 43 28 04 30 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FURNIPART FINANS APS har CVR-nummer 43280430. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lysholt Allé 10, 7100 Vejle. Stiftet: 23. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -23.888 kr., årets resultat 2.516 kr., egenkapital 41.679.461 kr., aktiver i alt 41.703.349 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.516 kr. er lavere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FURNIPART FINANS APS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lysholt Allé 10, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 23 May 2022
- Selskabskapital
- 100.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt at foretage formueanbringelser
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-03-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43280430 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lysholt Allé 10, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 0,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,23
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
110,7%
▲ 110,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -23.888 | -23.750 | -20.625 | -18.750 |
| Resultat før skat | — | — | — | — |
| Årets resultat | 2.516 | -23.438 | -294.335 | -305.282 |
| Egenkapital | 41.679.461 | 41.676.945 | 41.700.383 | -265.282 |
| Aktiver i alt | 41.703.349 | 41.699.695 | 41.721.008 | 41.739.516 |
| Omsætningsaktiver | 53.349 | 49.695 | 71.008 | 89.516 |
| Kortfristet gæld | 23.888 | 22.750 | 20.625 | 42.004.798 |
| Gæld i alt | 23.888 | 22.750 | 20.625 | 42.004.798 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 100% | -0.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
BLUE EQUITY III K/S Siden 23 May 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Jørgen Møllnitz Smit Siden 17 Jun 2025Direktør
Produktionsenheder
1FURNIPART FINANS APS
P-nr. 1028276229
Lysholt Allé 10, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -23.438 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -294.336 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -305.281 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FURNIPART FINANS APS (CVR 43280430)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueanbringelser, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.