Fyns Sandblæsning ApS
CVR 43 26 54 58 · Nyborg · Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
Fyns Sandblæsning ApS har CVR-nummer 43265458. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (branchekode 812290). Adresse: Alsvej 3, 5800 Nyborg. Stiftet: 17. maj 2022. Status: under konkurs. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2023): bruttofortjeneste 861.427 kr., årets resultat 122.935 kr., egenkapital 247.188 kr., aktiver i alt 932.752 kr. Soliditetsgraden på 26,5 % er lavere end hos 65 % af de 325 virksomheder i branchen «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 122.935 kr. er højere end hos 64 % af de 325 virksomheder i branchen «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Fyns Sandblæsning ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
- Adresse
- Alsvej 3, 5800 Nyborg
- Kommune
- NYBORG
- Antal ansatte
- 1
- salg@fysa.dk
- Stiftet
- 17 May 2022
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- overfladebehandling af metal og hermed forbundet virksomhed
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43265458 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Alsvej 3, 5800 Nyborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
49,7%
▼ 18,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,86
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
26,5%
▼ 6,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
45,9%
▲ 45,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
325 virksomheder i «Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 861.427 | 424.373 |
| Resultat før skat | 177.585 | 107.998 |
| Årets resultat | 122.935 | 84.253 |
| Egenkapital | 247.188 | 124.253 |
| Aktiver i alt | 932.752 | 374.788 |
| Omsætningsaktiver | 399.798 | 342.955 |
| Kortfristet gæld | 463.461 | 250.535 |
| Gæld i alt | 673.961 | 250.535 |
| Soliditetsgrad | 26.5% | 33.2% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lasse Svendsen Siden 22 May 2022100% Ejer
Produktionsenheder
1Fyns Sandblæsning ApS
P-nr. 1028256066
Alsvej 3, 5800 Nyborg
Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. (812290)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | 191.000 DKK | 42.020 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 112.665 DKK | 24.772 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Fyns Sandblæsning ApS (CVR 43265458)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver overfladebehandling, erhvervslokaler, metal.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms