Gajo Holding ApS
CVR 42 57 20 39 · Randers SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Gajo Holding ApS har CVR-nummer 42572039. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Romalt Boulevard 5, 8960 Randers SØ. Stiftet: 1. august 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.561 kr., årets resultat -240 kr., egenkapital -1.779 kr., aktiver i alt 1 kr. Soliditetsgraden på -177.900,0 % er lavere end hos 100 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -240 kr. er lavere end hos 63 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Gajo Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Romalt Boulevard 5, 8960 Randers SØ
- Kommune
- RANDERS
- Telefon
- 22983419
- H.protopapas@gmail.com
- Stiftet
- 1 Aug 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- foretage investering i anlægsaktiver, herunder fast ejendom og værdipapirer, samt hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-08-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42572039 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Romalt Boulevard 5, 8960 Randers SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,00
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-177.900,0%
▼ 177.825,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
99,7%
▲ 99,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.561 | -9.250 | -9.598 | 21.918 |
| Resultat før skat | -240 | -94.915 | 36.518 | 22.429 |
| Årets resultat | -240 | -94.915 | 36.518 | 17.700 |
| Egenkapital | -1.779 | -1.539 | 94.218 | 57.700 |
| Aktiver i alt | 1 | 2.056 | 94.218 | 62.429 |
| Omsætningsaktiver | 1 | 2.056 | 47.163 | 61.497 |
| Kortfristet gæld | 1.780 | 3.595 | 0 | 4.729 |
| Gæld i alt | 1.780 | 3.595 | 0 | 4.729 |
| Soliditetsgrad | -177900% | -74.9% | 100% | 92.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Helena Protopapas Siden 1 Aug 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Helena Protopapas Siden 1 Aug 2021Direktør
Produktionsenheder
1Gajo Holding ApS
P-nr. 1027405068
Romalt Boulevard 5, 8960 Randers SØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -44.169 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.605 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 21.497 DKK | 4.708 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Gajo Holding ApS (CVR 42572039)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anlægsaktiver, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.