Gastromani ApS
CVR 42 75 95 11 · Kongerslev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Gastromani ApS har CVR-nummer 42759511. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Landmandsgade 14, 9293 Kongerslev. Stiftet: 15. oktober 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -16.240 kr., årets resultat 959.924 kr., egenkapital 13.457.725 kr., aktiver i alt 16.794.339 kr. Soliditetsgraden på 80,1 % er lavere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 959.924 kr. er højere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Gastromani ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Landmandsgade 14, 9293 Kongerslev
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 15 Oct 2021
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- at eje anparter i andre selskaber og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42759511 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Landmandsgade 14, 9293 Kongerslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
7,1%
▲ 8,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
80,1%
▲ 5,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
523,8%
▲ 523,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -16.240 | -22.880 | -13.252 | -65.292 |
| Resultat før skat | 959.924 | -226.486 | 9.088.517 | 3.653.269 |
| Årets resultat | 959.924 | -226.486 | 9.088.517 | 3.653.269 |
| Egenkapital | 13.457.725 | 12.565.301 | 12.791.786 | 3.703.269 |
| Aktiver i alt | 16.794.339 | 16.794.340 | 15.736.556 | 5.000.000 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.608.299 | 1.789.713 | 660.862 | 91.099 |
| Gæld i alt | 3.336.614 | 4.229.039 | 2.944.770 | 1.296.731 |
| Soliditetsgrad | 80.1% | 74.8% | 81.3% | 74.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Mou Nielsen Siden 15 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Mou Nielsen Siden 15 Oct 2021Direktør
Produktionsenheder
1Gastromani ApS
P-nr. 1027635187
Landmandsgade 14, 9293 Kongerslev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -216.731 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -117.036 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -104.410 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Gastromani ApS (CVR 42759511)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.