GC Group ApS
CVR 41 85 89 07 · København K · Formueforvaltning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
GC Group ApS har CVR-nummer 41858907. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Formueforvaltning (branchekode 663000). Adresse: Øster Søgade 32, 2. tv, 1357 København K. Stiftet: 17. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -164 kr., årets resultat -31.513 kr., egenkapital 1.537 kr., aktiver i alt 1.537 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 93 % af de 560 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -31.513 kr. er lavere end hos 76 % af de 560 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som GC Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Formueforvaltning (663000)
- Adresse
- Øster Søgade 32, 2. tv, 1357 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- katrine@ejlersenadvisory.com
- Stiftet
- 17 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- formueforvaltning for egen regning, herunder investering i værdipapirer og andre finansielle aktiver, samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-08-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41858907 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Øster Søgade 32, 2. tv, 1357 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2.050,3%
▼ 2.022,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 15,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-245,9%
▼ 245,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
560 virksomheder i «Formueforvaltning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -164 | 33.203 | 80.813 | -41.880 | -17.386 |
| Resultat før skat | -31.513 | -11.680 | 76.139 | -45.890 | -33.873 |
| Årets resultat | -31.513 | -9.110 | 76.139 | -40.108 | -33.873 |
| Egenkapital | 1.537 | 33.050 | 42.160 | -33.980 | 6.128 |
| Aktiver i alt | 1.537 | 39.125 | 354.983 | 366.020 | 356.128 |
| Omsætningsaktiver | 1.537 | 39.125 | 11.436 | 22.473 | 39.778 |
| Kortfristet gæld | 0 | 6.075 | 312.823 | 400.000 | 350.000 |
| Gæld i alt | 0 | 6.075 | 312.823 | 400.000 | 350.000 |
| Soliditetsgrad | 100% | 84.5% | 11.9% | -9.3% | 1.7% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ejlersen Advisory ApS Siden 23 Feb 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Anna Katrine Bay Ejlersen Siden 17 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1GC Group ApS
P-nr. 1026485130
Øster Søgade 32, 2. tv, 1357 København K
Formueforvaltning (663000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | -33.873 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ejlersen Advisory ApS (CVR 42103187)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktiver, formueforvaltning, regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.