Gnious Emeritus VI ApS
CVR 31 36 50 90 · Ikast · Detailhandel med tøj · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Gnious Emeritus VI ApS har CVR-nummer 31365090. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med tøj (branchekode 477110). Adresse: Strøget 38, 7430 Ikast. Stiftet: 2. april 2008. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 46.005 kr., egenkapital 442.077 kr., aktiver i alt 442.077 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 97 % af de 1.658 virksomheder i branchen «Detailhandel med tøj», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 46.005 kr. er højere end hos 61 % af de 1.658 virksomheder i branchen «Detailhandel med tøj», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Gnious Emeritus VI ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med tøj (477110)
- Adresse
- Strøget 38, 7430 Ikast
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- kism@sindico.dk
- Stiftet
- 2 Apr 2008
- Selskabskapital
- 295.000 DKK
- Formål
- detailhandel indenfor beklædning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-04-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31365090 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strøget 38, 7430 Ikast
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,4%
▲ 12,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
616,0%
▲ 616,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1658 virksomheder i «Detailhandel med tøj»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | -11.430 | -7.500 | -7.125 | -7.225 |
| Resultat før skat | 46.005 | -11.430 | 1.752 | 4.849 | -16.634 |
| Årets resultat | 46.005 | -8.915 | -4.419 | -79.213 | -9.129 |
| Egenkapital | 442.077 | 396.072 | 404.987 | 409.406 | 488.619 |
| Aktiver i alt | 442.077 | 396.072 | 411.158 | 416.531 | 488.619 |
| Omsætningsaktiver | 442.077 | 396.072 | 411.158 | 416.531 | 488.619 |
| Kortfristet gæld | — | — | 6.171 | — | — |
| Gæld i alt | 442.077 | 396.072 | 6.171 | 7.125 | 488.619 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 98.5% | 98.3% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Marcus Gruppen ApS Siden 1 May 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Mikkel Hasling Kodbøl Jørgensen Siden 14 Apr 2023Direktør
Produktionsenheder
1Gnious Emeritus VI ApS
P-nr. 1014335737
Strøget 38, 7430 Ikast
Detailhandel med tøj (477110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sindico Group A/S (CVR 32347215)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver beklædning, tøj, indenfor.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.