GoForm.nu Aps hammel
CVR 37 87 90 88 · Hammel · Drift af fitnesscentre · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
GoForm.nu Aps hammel har CVR-nummer 37879088. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af fitnesscentre (branchekode 931300). Adresse: Industrivej 9, 8450 Hammel. Stiftet: 12. juli 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 13. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 775.651 kr., årets resultat 21.464 kr., egenkapital 195.216 kr., aktiver i alt 336.089 kr. Soliditetsgraden på 58,1 % er højere end hos 72 % af de 549 virksomheder i branchen «Drift af fitnesscentre», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 21.464 kr. er lavere end hos 56 % af de 549 virksomheder i branchen «Drift af fitnesscentre», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 28 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som GoForm.nu Aps hammel? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af fitnesscentre (931300)
- Adresse
- Industrivej 9, 8450 Hammel
- Kommune
- FAVRSKOV
- Antal ansatte
- 13
- Telefon
- 87696212
- hammel@goform.nu
- Hjemmeside
- www.goform.nu
- Stiftet
- 12 Jul 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fitnesscenter
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-07-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37879088 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 9, 8450 Hammel
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,0%
▲ 60,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,26
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,1%
▲ 5,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
124,8%
▲ 124,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
549 virksomheder i «Drift af fitnesscentre»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 775.651 | 606.109 | 644.221 | 416.057 | 366.403 |
| Resultat før skat | 28.042 | -110.460 | -69.114 | 18.892 | 44.615 |
| Årets resultat | 21.464 | -86.651 | -53.909 | -1.696 | 34.801 |
| Egenkapital | 195.216 | 173.752 | 260.403 | 314.312 | 591.008 |
| Aktiver i alt | 336.089 | 329.884 | 400.165 | 522.152 | 920.845 |
| Omsætningsaktiver | 29.294 | 53.975 | 70.142 | 138.015 | 632.594 |
| Kortfristet gæld | 112.578 | 123.151 | 99.518 | 161.878 | 280.329 |
| Gæld i alt | 112.578 | 123.151 | 99.518 | 161.878 | 280.329 |
| Soliditetsgrad | 58.1% | 52.7% | 65.1% | 60.2% | 64.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 2 | 2 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
C og L Holding ApS Siden 18 Feb 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Casper Kjertan Christophersen Siden 7 Apr 2020Direktør
Produktionsenheder
1GoForm.nu Aps hammel
P-nr. 1021602104
Industrivej 9, 8450 Hammel
Drift af fitnesscentre (931300)
👥 12 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: C og L Holding ApS (CVR 41212403)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fitnesscenter, fitnesscentre.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.