Greve Main 32 ApS
CVR 36 39 28 86 · Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Greve Main 32 ApS har CVR-nummer 36392886. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Greve Main 32, 2670 Greve. Stiftet: 29. september 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 1.937.000 kr., årets resultat 1.132.000 kr., egenkapital 31.083.000 kr., aktiver i alt 32.299.000 kr. Soliditetsgraden på 96,2 % er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.132.000 kr. er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 2 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Greve Main 32 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Greve Main 32, 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Stiftet
- 29 Sep 2014
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-02-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36392886 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Greve Main 32, 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,6%
▲ 0,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
103,50
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,2%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
8,2%
▲ 8,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.937.000 | 1.900.000 | 1.826.000 | 1.690.000 | 1.506.000 |
| Resultat før skat | 1.211.000 | 1.126.000 | 995.000 | 865.000 | 660.000 |
| Årets resultat | 1.132.000 | 1.046.000 | 922.000 | 675.000 | 515.000 |
| Egenkapital | 31.083.000 | 30.712.000 | 30.329.000 | 29.407.000 | 28.732.000 |
| Aktiver i alt | 32.299.000 | 31.930.000 | 32.717.000 | 34.139.000 | 34.216.000 |
| Omsætningsaktiver | 1.035.000 | 0 | 36.000 | 708.000 | 35.000 |
| Kortfristet gæld | 10.000 | 91.000 | 1.342.000 | 3.759.000 | 5.050.000 |
| Gæld i alt | 10.000 | 91.000 | 1.342.000 | 3.759.000 | 5.050.000 |
| Soliditetsgrad | 96.2% | 96.2% | 92.7% | 86.1% | 84% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
NEYE-FONDEN. STIFTET AF KNUD OG AGATHE NEYE Siden 29 Sep 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Camilla Elisabeth Raffnsøe Siden 29 Sep 2014Direktør
Produktionsenheder
1Greve Main 32 ApS
P-nr. 1019758059
Greve Main 32, 2670 Greve
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NEYE A/S (CVR 36447125)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.