Groof ApS
CVR 40 50 91 86 · Hornbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Groof ApS har CVR-nummer 40509186. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hattemagervej 2, 3100 Hornbæk. Stiftet: 10. maj 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.250 kr., årets resultat 52.621 kr., egenkapital 92.683 kr., aktiver i alt 99.183 kr. Soliditetsgraden på 93,4 % er højere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 52.621 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Groof ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hattemagervej 2, 3100 Hornbæk
- Kommune
- HELSINGØR
- Stiftet
- 10 May 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed ved ejerskab i tilknyttede virksomheder samt øvrig investering og finansiering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-05-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40509186 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hattemagervej 2, 3100 Hornbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
56,8%
▲ 65,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
9,11
▲ 4,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,4%
▲ 6,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
693,2%
▲ 693,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.250 | -8.750 | -8.500 | -6.339 | -5.750 |
| Resultat før skat | 48.220 | -8.871 | -9.050 | 189.912 | -5.755 |
| Årets resultat | 52.621 | -8.871 | -8.576 | 191.308 | -4.489 |
| Egenkapital | 92.683 | 99.062 | 207.934 | 216.510 | 25.201 |
| Aktiver i alt | 99.183 | 114.401 | 212.934 | 221.510 | 41.266 |
| Omsætningsaktiver | 59.183 | 74.401 | 172.934 | 181.510 | 1.266 |
| Kortfristet gæld | 6.500 | 15.339 | 5.000 | 5.000 | 16.065 |
| Gæld i alt | 6.500 | 15.339 | 5.000 | 5.000 | 16.065 |
| Soliditetsgrad | 93.4% | 86.6% | 97.7% | 97.7% | 61.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Stamp Phatsakun Nielsen Siden 10 May 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Stamp Phatsakun Nielsen Siden 10 May 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Groof ApS
P-nr. 1024692880
Hattemagervej 2, 3100 Hornbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -163.656 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 86.328 DKK | 18.986 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -174.516 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 261.644 DKK | 57.552 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 152.272 DKK | 33.484 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Groof ApS (CVR 40509186)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver øvrig, ejerskab, tilknyttede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.