GT Multibyg ApS
CVR 43 95 27 57 · Præstø · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
GT Multibyg ApS har CVR-nummer 43952757. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Christinelundsvej 35, 4720 Præstø. Stiftet: 24. marts 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 13. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.904.569 kr., årets resultat 484.136 kr., egenkapital 1.386.989 kr., aktiver i alt 1.484.834 kr. Soliditetsgraden på 93,4 % er højere end hos 97 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 484.136 kr. er højere end hos 84 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 65 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som GT Multibyg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Christinelundsvej 35, 4720 Præstø
- Kommune
- VORDINGBORG
- Antal ansatte
- 13
- gtmultibyg@gmail.com
- Stiftet
- 24 Mar 2023
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- Tømrer- og snedkervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43952757 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Christinelundsvej 35, 4720 Præstø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
34,9%
▼ 13,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
15,18
▲ 13,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,4%
▲ 43,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-47,8%
▼ 47,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.904.569 | 8.262.786 | 3.750.997 |
| Resultat før skat | 523.824 | 1.194.430 | 616.266 |
| Årets resultat | 484.136 | 927.068 | 490.972 |
| Egenkapital | 1.386.989 | 1.902.854 | 975.786 |
| Aktiver i alt | 1.484.834 | 3.834.788 | 1.310.350 |
| Omsætningsaktiver | 1.484.834 | 3.692.121 | 1.166.683 |
| Kortfristet gæld | 97.845 | 1.931.934 | 332.932 |
| Gæld i alt | 97.845 | 1.931.934 | 332.932 |
| Soliditetsgrad | 93.4% | 49.6% | 74.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 12 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
PHIT Holding ApS Siden 15 Jan 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Tibor Garbea Siden 24 Mar 2023Direktør
Produktionsenheder
1GT Multibyg ApS
P-nr. 1029174330
Christinelundsvej 35, 4720 Præstø
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 13 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | 632.155 DKK | 139.062 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PHIT Holding ApS (CVR 44569132)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver snedkervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.